Korwin-Mikke zażąda zakazu wjazdu do UE politykom gloryfikującym OUN-UPA

W Parlamencie Europejskim zażądam, by na teren UE nie wpuszczano tych przedstawicieli obecnej republiki ukraińskiej, którzy pochwalają działania UPA i OUN! – napisał na swoim blogu Janusz Korwin Mikke.

Republika ukraińska wychwala zbrodniarzy z UPA, gloryfikuje Stefana Banderę – i za to odpowiada! Bo to nie był jakiś ślepy poryw narodu ukraińskiego, tylko akcja ludobójstwa świadomie i starannie zaplanowana przez tę organizację i jej kierownictwo. I dopóki na Ukrainie nie tylko się UPA/OUN wychwala, ale i obowiązuje ustawa karząca więzieniem za potępianie Stefana Bandery – to Polacy nie mogą uznawać, że Ukraina porzuciła mongolski system wartości na rzecz europejskiego. – napisał europoseł.

Dlatego w Parlamencie Europejskim zażądam, by na teren UE nie wpuszczano tych przedstawicieli obecnej republiki ukraińskiej, którzy pochwalają działania UPA i OUN! – stwierdził na zakończenie swojego wpisu Korwin-Mikke. 

korwin-mikke.blog.onet.pl / kresy.pl

Za: Kresy.pl (15 sierpnia 2016) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/korwin-mikke-zazada-zakazu-wjazdu-do-ue-politykom-gloryfikujacym-oun-upa

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content