Alaska: posiedzenie rady okręgu rozpoczęło odmówienie modlitwy do szatana!

Aktualizacja: 2016-08-16 9:34 am

Radni okręgu Kenai na Alasce rozpoczęli swoje posiedzenie od modlitwy do diabła. Należąca do Świątyni Szatana Iris Fontana wyrecytowała długą prośbę do Lucyfera o indywidualistyczną wolność.

„Stańmy wyprostowani i wolni od nieprzejrzystych nauk zrodzonych przez bojaźliwe umysły w ponurych czasach. Przyjmijmy lucyferyczny impuls zjedzenia z drzewa wiedzy i odrzućmy nasze dawne błogie, rozkoszne złudzenia” – mówiła Fontana.

„Źądajmy, by osoby były oceniane po ich konkretnych czynach, a nie ich wierności względem arbitralnych norm społecznych i iluzorycznych kategoryzacji. Kierujmy się agnostycyzmem we wszystkich naszych działaniach, trzymając się tylko tego, co jest ewidentnie prawdziwe. Stójmy silnie przeciwno wszelkim arbitralnym autorytetom, które zagrażają osobistej suwerenności każdego człowieka. Co nie chce się ugiąć, musi zostać złamane, a co może zostać zniszczone przez prawdę, nie może być nigdy uratowane. Dokonało się. Chwała szatanowi. Dziękuję” – zakończyła satanistka.

Modlitwa do diabła na posiedzeniu lokalnej rady jest wynikiem debaty nad rolą modlitwy w ogóle na tego rodzaju posiedzeniach. W przeszłości w okręgu Kenai na Alasce modlili się często lokalni duchowni chrześcijańscy; zarzucano im jednak, że ich obecność na sali obrad jest przejawem dyskryminacji niewierzących i nietolerancji, a to miałoby być niezgodne z konstytucją.

Lokalni politycy stanęli przed możliwością rezygnacji z modlitwy na swoich posiedzeniach; zamiast tego wybrali jednak dopuszczenie do niej szerszego spektrum „wyznań”. W ten sposób możliwość modlitwy zyskał także Świątynia Szatana, skwapliwie z niej korzystając.

Organizacja według oficjalnych wyjaśnień nie chciała szerzyć kultu diabła, ale sprzeciw przeciwko jakiemukolwiek udziałowi religii w życiu publicznym. Grupa definiuje się jako „ateistyczna i humanistyczna”, twierdząc, że diabeł jest dla niej jedynie „symbolem racjonalizmu”.

Organizacja od września tego roku rusza z „edukacyjną” kampanią w całych Stanach Zjednoczonych skierowaną do najmłodszych. „Szatan po szkole” – to program, który ma umożliwić amerykańskim dzieciom w ramach zajęć pozalekcyjnych poznanie „racjonalnego” sposobu myślenia. Wymyślono go w kontrze do działalności chrześcijańskich ewangelizatorów zaangażowanych w szkołach podstawowych.

Pach

Źródło: cna.de, radiokenai.us

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-08-16)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=89053 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]