W angielskiej szkole nie podobają się drożdżówki z krzyżem

Aktualizacja: 2006-02-7 12:00 am

Szkoła podstawowa Oaks Primary School w Ipswich w Wielkiej Brytanii poprosiła dostawcę drożdżowek, aby zrezygnował z dostarczania wypieków z lukrem w kształcie krzyża – donosi gazeta Suffolk Evening Star. Drożdżówki tradycyjnie są dostarczane do szkoły w sezonie Wielkanocnym, jednak – jak twierdzi kierownik szkoły, Tina Jackson – “Krzyż [na drożdżówkach] symbolizuje ukrzyżowanie i zmartwychwstanie Chrystusa, ale dla naszych uczniów, którzy należą do Świadków Jehowy, drożdżowki z krzyżem nie należą do naszej wiary. Zdecydowaliśmy, aby poprosić o usunięcie [tego] krzyża, w imię respektu dla naszych wierzeń.”
Jak twierdzi jeden z obserwatorów zdarzenia: “Nigdy jeszcze nie słyszałem czegoś tak bezsensownego. Od kiedy zwykłe gorące drożdżówki mogą stać się dla kogoś przedmiotem obrazy?”

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Krzyż jest od 2000 lat “przedmiotem obrazy” dla każdego, kto nienawidzi Chrystusa i Jego Dzieła. To, że ktoś czuje się obrażony widząc drożdżówki z lukrem w kształcie krzyża, jest równie chory z nienawiści, jak ktoś kto przechodząc obok kościoła spluwa z wrogością. To drugie – należy przypomnieć – przykazane jest w Talmudzie każdemu “bogobojnemu Żydowi”. Jedno i drugie łączy ta sama nienawiść i wypływa z tych samych, antychrystusowych ergo szatańskich źródeł .

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=89 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]