Facebook znów cenzuruje. Usunął profil Roberta Winnickiego oraz Ruchu Narodowego

Jak poinformował prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki, popularny portal społecznościowy Facebook ponownie dopuścił się cenzury usuwając publiczny profil samego posła, a także oficjalny jego formacji politycznej. Póki co nie są znane powody interwencji pracowników portalu. Winnicki zapowiedział odwołanie od decyzji. Zanim to zrobił, jego publiczny profil został przywrócony.

Zarówno w przypadku mojego konta, jak i @RuchNarodowy nie podano żadnych, bezpośrednich przyczyn, nie wskazano postów łamiących regulamin.” – poinformował Robert Winnicki.

Amerykański portal społecznościowy założony przez Marka Zuckerberga od dawna utożsamia się z ideami lewicowymi i liberalnymi. Nie po raz pierwszy zasłynął cenzurą prawicowych, konserwatywnych i chrześcijańskich opinii. Środowisko Ruchu Narodowego po raz kolejny przekonało się o facebookowej cenzurze, która usunęła profil organizacji, a także jej prezesa – posła Roberta Winnickiego. Póki co nie są znane powody decyzji administratora portalu społecznościowego.

Będziemy się odwoływać i interweniować, bo społecznościówki, wobec marginalizowania w gł.nurcie mediów, to nasza podstawa komunikacyjna” – napisał Winnicki za pośrednictwem portalu Twitter.

Zachowanie administratorów portalu Facebook jest tym bardziej dziwne, że publiczny profil Winnickiego został przywrócony po niespełna 24 godzinach. Być może czasowe wyłączanie profili osób o poglądach prawicowych to nowa strategia lewicowo – liberalnego portalu.

Warto przypomnieć, że w maju bieżącego roku odkryto, że amerykański portal może celowo blokować możliwość promowania konserwatywnych wartości, a jednocześnie wzmacniać promocję treści o charakterze liberalnym. Jak wykazują dokumenty ujawnione przez brytyjskich dziennikarzy, operatorzy serwisu, w którym zarejestrowanych jest około miliarda osób, korzystają z ręcznego i subiektywnego mechanizmu dopuszczającego promocję treści. Za selekcję wpisów odpowiada niewielki zespół, który wybiera materiały otrzymujące zgodę na szczególną promocję i zwiększanie zasięgu wśród użytkowników. CZYTAJ WIĘCEJ.

Źródło: Twitter, telewizjarepublika.pl

POz

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content