Policja niemiecka przeszukała 60 mieszkań osób podejrzanych o ‚mowę nienawiści’

Aktualizacja: 2016-07-15 10:19 am

Trwa kolejna już akcja niemieckiej policji na terenie całego kraju – przeszukiwane są mieszkania podejrzanych o szerzenie mowy nienawiści w sieci.

Przeszukano już mieszkania 60 podejrzanych w 14 landach, których policja namierzyła po opublikowanych w sieci karalnych komentarzach zawierających groźby lub obelgi. W większości przypadków chodzi o komentarze na Facebooku o treściach rasistowskich, ksenofobicznych i antysemickich.

Policja nie informuje, czy ktoś został zatrzymany i jakie dowody zabezpieczono. Akcję koordynuje Federalna Policja Kryminalna.

Jak powiedział szef FPK Holger Münch, policja będzie kłaść większy nacisk na ściganie mowy nienawiści w Internecie, bo jest jej coraz więcej po przybyciu do Niemiec wielkiej fali uchodźców.

Jak wygląda tzw. „mowa nienawiści”? Ostatni przykład pokazuje, że bardzo łatwo stanąć przed sądem w Niemczech. Wystarczy np. napisać „Uchodźcy wojenni i ekonomiczni zalewają nasz kraj. Przynoszą terror, strach. Gwałcą nasze kobiety i narażają nasze dzieci na niebezpieczeństwo”.

Taki opis pojawił się na jednej z grup na Facebooku. Twórca stanął przed sądem i został skazany na 9 miesięcy więzienia w zawieszeniu.

Więcej na ten temat: http://ndie.pl

Źródło: dw.com
http://ndie.pl

Na zwalczanie „mowy nienawiści” zawsze znajdą się środki. Gorzej, jeśli chodzi o molestowane, bite czy gwałcone kobiety o białym kolorze skóry.
Admin

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2016-07-14)

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=88534 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]