Minister zdrowia uniemożliwia leczenie!

Aktualizacja: 2016-07-11 10:23 am

Główny inspektor farmaceutyczny wraz z Ministerstwem Zdrowia i Finansów zmienili interpretację przepisu, zgodnie z którym chorzy mogli kupować za granicą niedostępne w Polsce leki.

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, teraz przesłanie przez kuriera zakupionego za granicą medykamentu będzie zakazane, a leki zatrzymywane przez celników i niszczone. Możliwe będzie przywiezienie niewielkich ilości leków tylko osobiście. Z kolei żeby móc importować leki na użytek osobisty, konieczne będzie przejście specjalnej procedury, która może zająć nawet pół roku, by uzyskać zezwolenie ministra zdrowia.

A w międzyczasie ludzie poumierają.

– Nowa interpretacja powoduje, że wiele osób znajdzie się w sytuacji podbramkowej, co w praktyce może oznaczać, że będzie ona zagrażać zdrowiu i życiu wielu pacjentów, dla których liczy się każdy dzień – mówi „Dziennikowi Gazecie Prawnej” Hoa Dessoulavy-Śliwińska, zastępca przewodniczącego sekcji prawa medycznego i farmaceutycznego w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Socjalizm ostatecznie pozabija wszystkich.

Tomasz Cukiernik

Za: NajwyższyCzas! (09/07/2016)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=88422 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]