Obama zaniepokojny Trybunałem? Winnicki: niech tęczowy prezydent przestanie się wtrącać

Aktualizacja: 2016-07-10 10:18 am

Lewicowo-liberalne media od czwartku żyją przede wszystkim tematem krótkiej wypowiedzi prezydenta USA, Baracka Obamy na temat impasu wokół polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Głos w tej sprawie zabrał związany z narodowcami poseł Robert Winnicki.

Przypomnijmy, że podczas wspólnej konferencji z Andrzejem Dudą, Barack Obama poinformował, że w czasie rozmowy z polskim prezydentem wyraził zaniepokojenie „związane z pewnymi działaniami i impasem w zakresie polskiego Trybunału Konstytucyjnego”. Jak podkreślił, USA szanują polską suwerenność i zdają sobie sprawę, że parlament pracuje nad ustawą, która ma regulować tą sprawę, jednak jako przyjaciel i sojusznik wzywa wszystkie strony, aby wspierać instytucje demokratyczne w Polsce.

Sprawę na profilu Facebookowym skomentował Robert Winnicki. W jego opinii Obama zachowuje się „jak radziecki komisarz ludowy”. Wytknął przy tym amerykańskiemu prezydentowi hipokryzję. „Prezydent USA, forsujący w swoim kraju obsadę Sądu Najwyższego, pomimo tego, że kończy się jego kadencja w Białym Domu, mógłby sobie darować uwagi pod adresem Polski” – napisał Winnicki.

Związany z narodowcami poseł przypomniał również, że członkiem NATO jest Turcja, w której trudno mówić o przestrzeganiu demokratycznych standardów, promowanych przez Obamę. Winnicki wypomniał Turkom m.in. wojskowe zamachy stanu oraz wspieranie Państwa Islamskiego.

W opinii Winnickiego, Obama jest najgorszym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Poseł określił go „tęczowym Barackiem Hussein Obamą”.

Źródło: TV Republika/Facebook

ged

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-07-09)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=88420 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]