Aktualizacja strony została wstrzymana

Obama zaniepokojny Trybunałem? Winnicki: niech tęczowy prezydent przestanie się wtrącać

Lewicowo-liberalne media od czwartku żyją przede wszystkim tematem krótkiej wypowiedzi prezydenta USA, Baracka Obamy na temat impasu wokół polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Głos w tej sprawie zabrał związany z narodowcami poseł Robert Winnicki.

Przypomnijmy, że podczas wspólnej konferencji z Andrzejem Dudą, Barack Obama poinformował, że w czasie rozmowy z polskim prezydentem wyraził zaniepokojenie „związane z pewnymi działaniami i impasem w zakresie polskiego Trybunału Konstytucyjnego”. Jak podkreślił, USA szanują polską suwerenność i zdają sobie sprawę, że parlament pracuje nad ustawą, która ma regulować tą sprawę, jednak jako przyjaciel i sojusznik wzywa wszystkie strony, aby wspierać instytucje demokratyczne w Polsce.

Sprawę na profilu Facebookowym skomentował Robert Winnicki. W jego opinii Obama zachowuje się „jak radziecki komisarz ludowy”. Wytknął przy tym amerykańskiemu prezydentowi hipokryzję. „Prezydent USA, forsujący w swoim kraju obsadę Sądu Najwyższego, pomimo tego, że kończy się jego kadencja w Białym Domu, mógłby sobie darować uwagi pod adresem Polski” – napisał Winnicki.

Związany z narodowcami poseł przypomniał również, że członkiem NATO jest Turcja, w której trudno mówić o przestrzeganiu demokratycznych standardów, promowanych przez Obamę. Winnicki wypomniał Turkom m.in. wojskowe zamachy stanu oraz wspieranie Państwa Islamskiego.

W opinii Winnickiego, Obama jest najgorszym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Poseł określił go „tęczowym Barackiem Hussein Obamą”.

Źródło: TV Republika/Facebook

ged

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-07-09)

 


 

.