Nowa książka papieża Benedykta XVI będzie wydana przez tę samą firmę, która wydała Kod da VInci

Aktualizacja: 2007-01-31 12:00 am

Przygotowywana do druku książka papieża Benedykta XVI pt Jezus z Nazaretu, ma być wydana i rozprowadzona na amerykańskim rynku przez tę samą firmę, która wydała bluźnierczą książkę Dana Browna Kod da Vinci. Watykan w komunikacie z 30 stycznia br. stwiedził, że nie miał wpływu na wybór dokonany przez włoskiego wydawcę Rizzoli, któremu udzielono pełnych praw autorskich. Stwierdza się, że wydawca włoski dokonał “niezależnego wyboru”, udzielając wydawnictwu Doubleday praw na rynek amerykański.

Wydawnictwo Doubleday wydawało w przeszłości również książki Jana Pawła II.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=884 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]