Polowanie na policjantów. W Dallas czarnoskórzy snajperzy zastrzelili czterech funkcjonariuszy

Snajperzy zaczęli strzelać do policjantów podczas manifestacji, która szła ulicami Dallas. Czterech funkcjonariuszy zostało śmiertelnie postrzelonych, a siedmiu odniosło rany. Polowanie na stróżów prawa to akcja odwetowa po zastrzeleniu dwóch czarnoskórych mężczyzn w Luizjanie i Minnesocie.

W wielu amerykańskich miastach odbywają się demonstracje w związku ze śmiercią dwóch czarnoskórych Amerykanów – w Baton Rouge w Luizjanie i w Falcon Heights w Minnesocie. Mężczyźni zginęli od kul wystrzelonych przez białych policjantów.

Podobnie było i w Dallas. Tam jednak do policjantów zabezpieczających manifestacją strzały oddali snajperzy. Na nagraniach widać jak funkcjonariusze próbują ukryć się za samochodami. Od kul snajperów zginęło czterech funkcjonariuszy, a siedmiu odniosło rany. Dwóch z nich jest w stanie krytycznym, kolejnych dwóch trafiło na stół operacyjny.

Jak poinformował szef policji w Dallas, ogień otworzyło dwóch czarnoskórych snajperów. Policja opublikowała zdjęcie, na którym jest jeden ze sprawców.

Przebywający w Warszawie prezydent Barack Obama, wygłosił oświadczenie w tej sprawie. – Gdy takie zdarzenia mają miejsce, duża cześć naszych rodaków ma poczucie, że nie są traktowani tak jak inni z powodu koloru ich skóry – powiedział.

Źródło: tvp.info

MA

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-07-08)

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content