Premier Beata Szydło o złożonym w Sejmie projekcie „Stop Aborcji”: nie ma w tej chwili takiego tematu

Nie ma w tej chwili takiego tematu – ani w rządzie, ani w Sejmie. Nie zajmujemy się tym – powiedziała premier Beata Szydło, pytana o obywatelski projekt wprowadzający pełną ochronę życia każdego dziecka. Komitet „Stop Aborcji” złożył w Sejmie projekt ustawy, pod którym zebrał ponad 450 tys. podpisów.

Obywatelski projekt wprowadza pełną prawną ochronę życia dzieci nienarodzonych, usuwając z systemu polskiego prawa sprzeczne z konstytucją tzw. wyjątki aborcyjne, prowadzące do dyskryminacyjnego uchylania ochrony życia dzieci w prenatalnym okresie ich rozwoju z uwagi na niepełnosprawność lub okoliczności poczęcia.

Premier Beata Szydło pytana jak będzie głosowała w sprawie projektu całkowitego zakazu aborcji oraz o stan przygotowań rządu do realizacji zobowiązań, które nałożyłoby na niego przepisy tej ustawy, powiedziała, że w tej chwili nie ma takiego tematu – ani w rządzie, ani w Sejmie. – Na razie się tym nie zajmujemy – podkreśliła premier.

Wbrew pojawiającym się w przestrzeni publicznej zarzutom, projekt gwarantuje pełną ochronę życia matki, przewidując możliwość prowadzenia ratujących jej życie działań leczniczych, włącznie z tymi, które mogą doprowadzić do śmierci dziecka poczętego.

Projekt nakłada na organy państwa i samorządu terytorialnego obowiązek zapewnienia pomocy, wsparcia materialnego i opieki dla rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne lub dzieci poczęte w okolicznościach uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa, pozbawione obecną ustawą ochrony życia w prenatalnym okresie ich rozwoju.

Źródło: rp.pl

luk

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-07-06 ) | http://www.pch24.pl/premier-beata-szydlo-o-zlozonym-w-sejmie-projekcie-stop-aborcji--nie-ma-w-tej-chwili-takiego-tematu,44435,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content