Białoruska noblistka oskarża Polaków o mordowanie Żydów

Podczas swojego wystąpienia w Nowym Jorku, białoruska noblistka Swietłana Aleksiejewicz, która niedawno otwarcia wsparła TV Biełsat, stwierdziła, że Polacy mordowali Żydów i traktowali ich „najgorzej ze wszystkich”.

„I wy wiecie, co robiła Polska z Żydami. (…) Wiem, że jeden z moich znajomych polskich dziennikarzy napisał, co Polacy robili z Żydami. Polacy najgorzej ze wszystkich traktowali Żydów. Księża wprost na kazaniach mówili – zabij Żyda” – powiedziała Swietłana Aleksiejewicz, noblista i obrończyni TV Biełsat, podczas rozmowy na nowojorskim Brooklynie.

„Nasi przyjaciele z Białorusi są oburzeni, co wygaduje noblistka Swietłana Aleksiejewicz w stosunku do Polski!” – napisał na Facebooku ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

„To skandal, by laureatka literackiej nagrody Nobla wyrażała takie sądy o Polsce i Polakach. Z tego krótkiego fragmentu wynika jasno, że… Polacy postępowali z Żydami gorzej niż inni, logicznie więc myśląc, dotyczy to również … Niemców” – napisał duchowny.

„Ta pani chyba nie wie, iż to właśnie Polacy mają najwięcej posadzonych drzewek w instytucie Yad Vashem w Izraelu za ratowanie Żydów. Źe to właśnie w Polsce za ukrywanie Żydów groziła ze strony Niemców kara śmierci. Kolejny kamyczek kłamstwa i nienawiści do naszego polskiego ogródka, kolejny krok do zakłamania historii” – dodaje.

„Należy pani Aleksiejewicz powiedzieć wprost – pani kłamie, skąd ta nienawiść do Polaków? Zareagujmy solidarnie przeciwko ksenofobii pani Aleksiejewicz. Niech jej książki czytają tacy znajomi pisarki jak ten, na którego słowa powołała się w wywiadzie”  – zakończył ks. Isakowicz-Zaleski.

Aleksiejewicz jako jedna z przedstawicielek białoruskich intelektualistów wystosowała niedawno list w obronie TV Biełsat twierdząc, że stacji grozi likwidacja. Jej zdaniem, kraje zachodnie dają się ponieść iluzji chęci Łukaszenki na zbliżenie z Zachodem, a przez to „pozostawia się nas bezbronnych”. Stwierdziła m.in., że „chcą (…) zamknąć Biełsat”.

Facebook.com / youtube.com / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (01 lipca 2016) – „Białoruska noblistka oskarża Polaków o mordowanie Żydów [+VIDEO]”

[Wybrane komentarze internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

azar:
I takie to skutki przynosi obecna polityka wschodnia PiSu jako kontynuacja działań poprzedniej władzy zdrajców z PO. Dalej PiSdzielce wspierajcie Romaszewską i jej zasrany Bielsat i białoruską opozycję, która to dała wyraz już poparciem dla KODu a nie dla was rządzących. Dalej walczcie z prezydentem Łukaszenko a poprzez to działajcie na szkodę białoruskich polaków bo dla was PiSdzielców liczy się zemsta a nie dobro polskich obywateli!!!!!
 
AlexWolf:
Żydostwo talmudyczne powiedziało wprost, jeżeli Polska nie zapłaci odszkodowań za majątek żydowski, to będzie atakowana ze wszystkich stron i oskarżana o niebywałe zbrodnie i tak się dzieje. Ta baba to szaber gojka, która dostaje kasę od Żydów tak jak Gross i im podobni by szkalować naród polski.
 
azar:
Żydostwo skoro domaga się odszkodowań to skierować ich do tych, przez których te majątki potracili czyli do Niemiec jako sprawcy wywołania wojny jak i do USA, GB i Rosji które to zadecydowały o losie powojennej Polski. Od obecnej Polski to żydy wara!!!! Tak jak W PiS działa lobby ukraińskie tak i działa żydowskie więc znając życie PiSdzielce już się szykują na wypłty odszkodowań bo taki rozkaz płynie z USA i Israela!!!

 


 

MSZ oprotestował kłamstwa białoruskiej noblistki

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zajęło stanowisko w sprawie skandalicznych wypowiedzi białoruskiej noblistki Swietłany Aleksiejewicz twierdzącej, że Polacy mordowali Żydów w czasie drugiej wojny światowej.

W czasie wystąpienia na forum organizacji żydowskiej w Nowym Jorku białoruska noblistka mówiła: „I wy wiecie, co robiła Polska z Żydami? Jeden z moich znajomych polskich dziennikarzy napisał, co Polacy robili z Żydami. Polacy najgorzej ze wszystkich traktowali Żydów. Księża wprost na kazaniach mówili – zabij Żyda”.

„Tego rodzaju stwierdzenia nie mają pokrycia w faktach i są wybitnie niesprawiedliwe oraz krzywdzące dla Narodu Polskiego. Chciałbym przypomnieć, że podczas II wojny światowej karą wymierzaną przez okupacyjne władze niemieckie dla tysięcy Polaków, w tym wielu polskich bohaterskich duchownych ratujących Żydów, była kara śmierci” – można przeczytać w komentarzu polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

tvp.info/kresy.pl

Za: Kresy.pl (03 lipca 2016)

 


 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content