Mniejszości seksualne są bardziej narażone na choroby przewlekłe i psychiczne

Aktualizacja: 2016-06-30 12:01 pm

Z badania amerykańskiego Krajowego Instytutu Zdrowia, obejmującego ponad 69 tys. uczestników wynika, że lesbijki, sodomici i biseksualiści cierpią na znacznie więcej schorzeń fizycznych i psychicznych niż osoby heteroseksualne. Są także bardziej uzależnieni od alkoholu i nikotyny. Badanie po raz pierwszy uwzględniało mniejszości seksualne.

Uczeni w streszczeniu badania, opublikowanym w „Jama Internal Medicine”, wskazując na wysoki wskaźnik chorób psychicznych wśród mniejszości seksualnych w porównaniu z osobami heteroseksualnymi zasugerowali, że działa na nich więcej czynników stresogennych, co może wynikać z „interpersonalnej i strukturalnej dyskryminacji”, a nie nieuporządkowanych relacji.   

Gilbert Gonzales z Vanderbilt University School of Medicine w Nashville i jego koledzy „odkryli”, że w porównaniu do kobiet heteroseksualnych, lesbijki były 91 procent bardziej skłonne do zgłaszania gorszego stanu zdrowia. Lesbijki są także o 51 proc. bardziej narażone (biseksualiści dwukrotnie bardziej) na choroby przewlekłe w porównaniu do kobiet heteroseksualnych.

Homoseksualiści i biseksualiści są też znacznie bardziej uzależnieni od alkoholu i nikotyny. Biseksualiści zaś cierpią na najwięcej chorób psychicznych.

Źródło: yahoo.com

AS

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=88288 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]