Aktualizacja strony została wstrzymana

Dzień Ojca odwołany! Rodzinne święto mogłoby urazić pary lesbijskie wychowujące dzieci

Nie będzie malowania laurek dla ojców, nie będzie nauki piosenek, bo i nie będzie Dnia Ojca. Tak przynajmniej zdecydowała dyrekcja jednego z przedszkoli w Mediolanie. Chodzi o to, by takim świętowaniem nie urazić „tęczowych rodzin”.

W Dzień Ojca, obchodzony we Włoszech w uroczystość św. Józefa, dyrekcja jednego z przedszkoli Mediolanu zrobiła maluchom i ich rodzicom niezbyt miły prezent. Postanowiono, że tym razem święta tatusiów nie będzie się obchodzić i przedszkolaki nie będą dla nich rysować tradycyjnych laurek. Kierownictwo placówki znajdującej się w mediolańskiej dzielnicy Isola podjęło taką decyzję, aby nie urazić „tęczowych rodzin”. Jak się okazuje, swoje dziecko przyprowadzają tam również dwie lesbijki, których przedszkolanki nie chciały urazić obchodami Dnia Taty.

Miejscowe kuratorium oświadczyło oburzonym rodzicom, że „wybór sposobu świętowania Dnia Ojca i Dnia Matki pozostawiony jest rozwadze wychowawców, którzy organizują proces dydaktyczno-wychowawczy na podstawie wrażliwości swojej i dzieci”.

Taka odpowiedź nie może dziwić, ponieważ już wcześniej władze Mediolanu, w ramach zwalczania dyskryminacji, usunęły ze swoich dyrektyw szkolnych słowa „matka” i „ojciec”, zastępując je terminami „rodzic nr 1” i „rodzic nr 2”. Przedszkolanki z dzielnicy Isola postanowiły, że w tym roku tematem rysunków na Dzień Ojca będzie „pochodzenie różnych grup etnicznych”.

To nie jest to samo – mówi jeden z ojców. – Nie rozumiem, dlaczego eliminuje się zwyczaj, który jest konkretnym wyrazem uczuć i pozostaje na zawsze w pamięci – dodaje.

Źródło: KAI

MA

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-06-20) | http://www.pch24.pl/dzien-ojca-odwolany--rodzinne-swieto-mogloby-urazic-pary-lesbijskie-wychowujace-dzieci,44054,i.html

Skip to content