Dzisiaj rusza pierwszy od 1939 roku bezpośredni pociąg z Białegostoku do Kowna

Aktualizacja: 2016-06-17 10:02 am

Pociąg będzie odjeżdżał w piątek, sobotę i niedzielę.

Przewozy Regionalne wspólnie z Kolejami Litewskimi uruchomiły połączenie mające kursować na trasie Białystok – Suwałki – Kowno. Pociąg pomyślano jako ułatwienie dla miejszkańców polsko-litewskiego pogranicza oraz turystach. Pierwszy odjazd będzie miał miejsce dzisiaj o 15:19. Oprócz tego, skład będzie odjeżdżał o godz. 7:43 (w soboty i niedziele) i 15:19 (w piątki, soboty i niedziele).

Pociągi będą się zatrzymywały na następujących stacjach pośrednich w Polsce: Czarna Białostocka, Sokółka, Dąbrowa Białostocka, Augustów, Suwałki i Trakiszki (stacja w pobliżu Puńska) oraz po stronie litweskiej w Mariampolu (MarijampolÄ—) i Kozłowej Rudzie (Kazlų RÅ«da). Na miejscu w Kownie będą o 13:35 oraz 21:35. Wyjazdy z Kowna będą miały miejsce o godz. 9:00 (w poniedziałki, soboty i niedziele) i 16:55 (w soboty i niedziele), a do Białegostoku będą docierały odpowiednio o 13:00 i 21:08.

Inicjatorem i organizatorem nowego połączenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Stasys Dailydka, dyrektor generalny Kolei Litewskich, przypomniał: “Ostatni raz podróżni z Polski na Litwę przybyli bezpośrednim pociągiem po torze normalnym w 1939 r. Po tak długiej przerwie wznowione połączenie kolejowe między naszymi krajami jest ważnym krokiem strategicznym dla obu stron. Tym bardziej, że wykorzystujemy europejski tor Rail Baltici”.

kresy.pl / bialystokonline.pl

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=88124 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]