Specjalne prześwietlające kamery będą instalowane na angielskich ulicach?

Aktualizacja: 2007-01-29 12:00 am

Specjalne kamery używane dotychczas w portach lotniczych do prześwietlania pasażerów, mogą być instalowane w lampach ulicznych w Wielkiej Brytanii. Pomysł ten został zasugerowany w liście członka gabinetu premiera Tony Blair’a i ma służyć jako narzędzie tzw. walki z terroryzmem. Rząd brytyjski instalując tysiące kamer w miejscach publicznych, usytuował się w czołówce krajów najbardziej inwigilujących społeczeństwo.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=881 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]