MSZ przeznaczy na dotację dla TVP Polonia 11 mln zł, podczas gdy Bielsat otrzyma 17 mln zł

Aktualizacja: 2016-06-9 11:00 am

O wysokości dotacji na 2016 dla TVP Polonia poinformował wiceminister Jan Dziedziczak.

MSZ od lat przeznacza dotację dla TVP Polonia, będącej kanałem telewizyjnym skierowanym do Polaków mieszkających poza granicami naszego kraju. W tym roku dotacja ma wynieść 11,319 mln złotych. Sam minister stwierdził, że przed TVP Polonia stoją duże zadania, gdyż program skierowany jest zarówno do Polaków na Zachodzie jak i Wschodzie. Kwota ta jest ministerialnym współfiansowaniem telewzji.

Jednocześnie na dotację dla TV Biełsat Agnieszki Romaszewskiej planuje się przeznaczyć kwotę podobną jak w zeszłym roku, czyli 17 milionów złotych. Telewizja ta wyprodukowała m.in film oskarżający Źołnierzy Wyklętych o ludobójstwo na Białorusinach.

Jednocześnie na polskie media na Białorusi MSZ wyda jedynie 700 tys. złotych.

CZYTAJ WIĘCEJ:

kresy.pl / portalniezalezny.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=88020 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]