ISIS spaliło w żelaznych klatkach 19 Jazydek, które odmówiły oddania się dżihadystom

Aktualizacja: 2016-06-7 9:54 am

Egzekucja była publiczna, dokonano jej w centrum kontrolowanego przez ISIS Mosulu

Kobiety zostały porwane przez dżihadystów jako seksualne niewolnice, jedank odmawiały stosunków z bojownikami. Państwo Islamskie ukarało je w okrutny sposób, zamykając w żelaznych klatkach oraz paląc żywcem.

Świadek powiedział agencji ARA, że egzekucja była oglądana przez setki osób, a żadna z nich nie mogła nic zrobić, żeby uratować kobiety przed śmiercią.

Szacuje się, że więcej niż 3000 Jazydek zostało porwanych i zamienionych w seksualne niewolnice przez ISIS, kiedy te przejęły tereny północnego Iraku.

kresy.pl / dailymail.com

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87957 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]