Jak zwalczyć ubóstwo? Melinda Gates chce upowszechniać antykoncepcję

Melinda Gates, żona miliardera Billa Gatesa planuje do 2020 r. zrealizować cel upowszechnienia środków antykoncepcyjnych wśród wszystkich kobiet na świecie, by mogły one samodzielnie decydować, kiedy chcą urodzić dziecko. Ma to pomóc w zwalczeniu ubóstwa. Początkowo Fundacja Gatesów zamierzała zrealizować ambitny plan do 2035 r.

Dając kobiecie dostęp do środków antykoncepcyjnych i możliwość decydowania o czasie rozrodu, nie zmusza się jej do życia w biedzie. Kobieta będzie mogła nie tylko wykarmić swoje dziecko, ale także je wykształcić – argumentowała Gates podczas konferencji nowych technologii.

Jedna z najbogatszych kobiet na świecie stwierdziła ponadto, że chciałaby znacznie przyspieszyć realizację celu jej fundacji, by wszystkie kobiety w wieku rozrodczym mogły w każdej chwili skorzystać z wszelkich dostępnych środków antykoncepcyjnych.

Zamierza więc upowszechnić pigułki antykoncepcyjne dodatkowo u 110 mln kobiet. Mówiła, że dane pokazują, iż zajęłoby to czas aż do 2035 r. Ona zaś chce ten cel osiągnąć w ciągu trzech najbliższych lat.

Fundacja  Gatesów przeznacza miliardy dolarów na dystrybucję antykoncepcji w krajach rozwijających się pod pretekstem zmniejszenia ubóstwa i pomagania kobietom. Melinda Gates publicznie twierdzi, że jej zaangażowanie na rzecz upowszechnienia antykoncepcji nie kłóci się z wyznawaną przez nią wiarą katolicką.

Fundacja Gatesów unika otwartego wsparcia dla aborcji. Jednak udziela funduszy licznym organizacjom proaborcyjnym. Znaczne środki trafiają do federacji Planned Parenthood i Marie Stopes International. Gatesowie ściśle współpracują z Funduszem Ludnościowym Narodów Zjednoczonych (UNPFA), który wspierał chińską politykę jednego dziecka.

Na stronie fundacji można przeczytać, że: „Dobrowolne planowanie rodziny jest jednym z największych osiągnięć w dziedzinie zdrowia publicznego minionego wieku. Włączenie kobiet do podejmowania świadomych decyzji dotyczących tego, czy i kiedy mieć dzieci ogranicza liczbę niechcianych ciąż, a także śmiertelność matek i noworodków. Zwiększa również szanse edukacyjne i gospodarcze dla kobiet, i prowadzi do zdrowszych rodzin oraz społeczności. Planowanie rodziny jest inteligentnym, rozsądnym i istotnym elementem globalnego zdrowia, a także rozwoju.”

Fundacja przekonuje wreszcie, że „dobrowolne planowanie rodziny jest jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji w przyszłość, jaką może zrobić kraj.” Według Gatesów, każdy dolar wydany na planowanie rodziny może przynieść 6 dolarów, które mogą być przeznaczone na poprawę zdrowia, mieszkalnictwa, dostępu do wody, kanalizacji i innych usług publicznych.

W 2012 r. podczas szczytu w Londynie wiele rządów, organizacji międzynarodowych, „obywatelskich,” fundacji i korporacji zobowiązało się jeszcze bardziej zaangażować się na rzecz upowszechnienia antykoncepcji na świecie. Zostało zawiązane partnerstwo globalne, zwane Family Planning 2020 (FP2020), które dzięki rozwojowi nowych technologii ma upowszechnić antykoncepcję.

„Program planowania rodziny Bill & Melinda Gates Foundation stara się – czytamy na stronie fundacji –  doprowadzić do ułatwienia dostępu do wysokiej jakości informacji antykoncepcyjnej i usług w tym zakresie dodatkowym 120 milionom kobiet i dziewcząt w krajach najuboższych do 2020 r.”

Opracowano specjalne programy dla najuboższych państw, które opierają się na „partnerstwie publiczno-prywatnym.” W praktyce oznacza to szerzenie pigułek i szczepień antykoncepcyjnych poprzez ośrodki opieki publicznej, które będą m.in. testować najnowsze metody antykoncepcji pod pretekstem „zmniejszenia śmiertelności matek i noworodków.”

W tej chwili Fundacja Gatesów ściśle współpracuje z rządami Indii, Nigerii, Indonezji, Pakistanu, Etiopii, Kenii i Demokratycznej Republiki Konga. „Pomoc” Gatesów trafia także do Afryki Zachodniej.

Fundacja nie szczędzi środków na innowacje w dziedzinie antykoncepcji,  zwłaszcza na badania, rozwój i dystrybucję nowych technologii oraz propagandę, która ma przekonać kobiety do stosowania „nowinek” antykoncepcyjnych. Członkowie FP2020 mają ściśle współpracować z rządami w zakresie prowadzenia szczegółowych badań dot. skuteczności działania różnych środków antykoncepcyjnych.

Źródło: lifesitenews.com, gatesfoundation.org

AS

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-06-06) | http://www.pch24.pl/jak-zwalczyc-ubostwo--melinda-gates-chce-upowszechniac-antykoncepcje,43722,i.html

Skip to content