Aktualizacja strony została wstrzymana

Zakaz picia alkoholu dla amerykańskich marynarzy w Japonii

Dowództwo U.S. Navy wydało rozkaz zakazujący pić alkohol marynarzom stacjonującym w Japonii po tym jak policja aresztowała jednego z nich na Okinawie.

Jak donosi agencja Reutera amerykański marynarz został zatrzymany za jazdę po spożyciu alkoholu i spowodowanie wypadku, w którym ranne zostały dwie osoby.

Przez dekady cieszyliśmy się bliskimi stosunkami z Japończykami. Każdy marynarz musi rozumieć jak nasze działania wpływają na stosunki i sojusz USA z Japonią– napisał w swoim oświadczeniu Admirał Matthew Carter, dowódca amerykańskiej floty stacjonującej w Japonii.

Obecnie w Japonii przebywa 18 600 amerykańskich marynarzy. Wcześniej jeden z amerykańskich cywili (były żołnierz piechoty morskiej) pracujących dla sił zbrojnych USA został aresztowany pod zarzutem zamordowania i porzucenia ciała 20-letniej Japonki.

Na wyspie narastają anty-amerykańskie nastroje. Dowództwo US Navy boi się, że gubernator Okinawy może chcieć by amerykańskie okręty ją opuściły. Z tego właśnie powodu wydano zakaz spożywania alkoholu aż do odwołania.

Reuters/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (06 czerwca 2016)

 


 

Skip to content