Zakaz picia alkoholu dla amerykańskich marynarzy w Japonii

Aktualizacja: 2016-06-6 12:58 pm

Dowództwo U.S. Navy wydało rozkaz zakazujący pić alkohol marynarzom stacjonującym w Japonii po tym jak policja aresztowała jednego z nich na Okinawie.

Jak donosi agencja Reutera amerykański marynarz został zatrzymany za jazdę po spożyciu alkoholu i spowodowanie wypadku, w którym ranne zostały dwie osoby.

Przez dekady cieszyliśmy się bliskimi stosunkami z Japończykami. Każdy marynarz musi rozumieć jak nasze działania wpływają na stosunki i sojusz USA z Japonią– napisał w swoim oświadczeniu Admirał Matthew Carter, dowódca amerykańskiej floty stacjonującej w Japonii.

Obecnie w Japonii przebywa 18 600 amerykańskich marynarzy. Wcześniej jeden z amerykańskich cywili (były żołnierz piechoty morskiej) pracujących dla sił zbrojnych USA został aresztowany pod zarzutem zamordowania i porzucenia ciała 20-letniej Japonki.

Na wyspie narastają anty-amerykańskie nastroje. Dowództwo US Navy boi się, że gubernator Okinawy może chcieć by amerykańskie okręty ją opuściły. Z tego właśnie powodu wydano zakaz spożywania alkoholu aż do odwołania.

Reuters/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (06 czerwca 2016)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87930 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]