Dowiemy się więcej o tajemniczej umowie TTIP? Rząd zaczyna informacyjną ofensywę. Konkretów brak

Aktualizacja: 2016-06-6 9:55 am

Rząd zaczyna informacyjną ofensywę na temat Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji – donosi „Polskie Radio”. O konkretach kampanii na razie nic nie wiadomo.

Jak podkreślił minister Mateusz Morawiecki podczas ostatniego Forum Jednolitego Rynku w Warszawie porozumienia ułatwi polskim firmom działalność za Atlantykiem. To co niepokoi się szef resortu rozwoju, to regulacje dotyczące rolnictwa, przemysłu chemicznego oraz sądownictwa.

Arbitraż między korporacjami a państwami, mógłby- zdaniem szefa resortu rozwoju- oddać pewne uprawnienia sądownicze w ręce prywatnych podmiotów.

Mateusz Morawiecki przypomniał też, że Warszawa nie ma bezpośredniego wpływu na kształt porozumienia. W imieniu wszystkich krajów UE negocjuje Komisja Europejska.

Przeciwnicy umowy podkreślają, iż objęte tajemnicą negocjacje dotyczą tak podstawowych spraw jak np. obecność GMO w rolnictwie lub chloru jako środku konserwującego mięso. W tych dziedzinach regulacje obowiązujące w UE są bardziej restrykcyjne od proponowanych.

Źródło: “Polskie Radio”

luk

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87908 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]