Grzegorz Braun o klientyzmie wobec USA: rząd PiS doszedł do granicy zdrady narodowej

Aktualizacja: 2016-06-3 11:28 am

Braun sugeruje, że Polska powinna zachować neutralność wobec mocarstw.

Grzegorz Braun zaprotestował przeciwko Rajdowi Dragonów – przejazdowi wojsk amerykańskich do Estonii, m.in. przez Polskę. Pyta na jakiej racji stanu staną obcy żołnierze na terenie Polski. Zastanawia się głośno, czy pojawienie się NATO-wskich baz w Polsce nie będzie początekiem obcej interwencji pod pretekstem ochrony demokracji w naszym kraju.

Grzegorz Braun uważa, że Europie Zachodniej, zwłaszcza Niemcom i Anglosasom zależy na osłabianiu polskiej pozycji na świecie.

Kandydat na prezydenta Polski uważa, że instalacja w Redzikowie i Polska ma posłużyć jako karta przetargowa w grze pomiędzy USA i Rosji.

Według Grzegorza Brauna polska polityka zagraniczna nie odpowiada polskiej racji stanu. Reżyder twiedzi, że Prawo i Sprawidliwość nie kontroluje sytuacji, co może doprowadzić do wciągnięcia Polski do niepotrzebnej wojny.

kresy.pl / youtube.com

Za: Kresy.pl (03 czerwca 2016) – “Grzegorz Braun o klientyzmie wobec USA: rząd PiS doszedł do granicy zdrady narodowej [+VIDEO]”

 


 

Protest przeciw powitaniu żołnierzy amerykańskich w Lublinie

1500 amerykańskich żołnierzy przyjechało wczoraj do Lublina. Co najmniej jednemu mieszkańcowi miasto nie spodobało się to na tyle, że postanowił głośno zademonstrować.

Źołnierze 2. Pułku Kawalerii USA przejeżdżają przez Polskę w drodze do Estonii, gdzie mają znaleźć się w ramach wzmacniania tak zwanej “wschodniej flanki NATO”. Kilkudziesięciu Amerykanów miało zaprezentować się mieszkańcom Lublina na Placu Zamkowym, wraz ze sprzętem w postaci trzech wozów bojowych. W czasie ich oficjalnego powitania jeden z mieszkańców Lublina przy pomocy megafonu zaczął protestować przeciw obecności amerykańskich żolnierzy w Polsce. Mężczyzna został siłą wyprowadzony z placu. Twierdził, że jego protest został zerejestrowany w urzędzie miasta.

kurierlubelski.pl/kresy.pl

Za: Kresy.pl (02 czerwca 2016) – “Protest przeciw powitaniu żołnierzy amerykańśkich w Lublinie [+VIDEO]”

 


 

Grzegorz Braun: wkrótce może dojść do wojny. Trzeba ogłosić neutralność!

Zdaniem dokumentalisty i publicysty Grzegorza Brauna wzmocnienie „wschodniej flanki” NATO może być próbą wystawienia Polski jako pierwszej ofiary zbliżającego się globalnego konfliktu. Niewykluczone, że Rosja i Ameryka wspólnie odgrywają pewien spektakl, mający na celu wciągnięcie naszej Ojczyzny w ową grę – twierdzi były kandydat na prezydenta. Jego zdaniem należy czym prędzej ogłosić neutralność!

„Czy przypadkiem Moskwa i Waszyngton nie grają z nami w dobrego i złego policjanta, realizując wspólnie i w porozumieniu projekt ostatecznej transformacji Europy Środkowej w kondominum rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym?” – pyta na wstępie swojego tekstu opublikowanego na łamach „Polski Niepodległej” znany reżyser filmów dokumentalnych.

W opinii Grzegorza Brauna Polacy muszą zrobić wszystko, by nie znaleźć się na pierwszej linii konfliktu, nawet jeśli nie jesteśmy w stanie powstrzymać jego wybuchu. „Nie jest też ani pomyłką, ani grzechem roztropna wstrzemięźliwość np. w przyjmowaniu przybyszów – czy to cywilów, których przedstawia się nam jako uchodźców, czy mundurowych, których przedstawia się nam jako sojuszników” – napisał Braun w kontekście starań rządu PiS o sprowadzenie do Polski wojsk USA i NATO.

„W nadchodzącej wojnie, której skala i skutki będą z pewnością nie mniejsze od dwóch wojen światowych poprzedniego stulecia, Polska powinna za wszelką cenę zachować zbrojną neutralność. Winna ją zatem jak najspieszniej zadeklarować. Pilna jest potrzeba złożenia przez Warszawę deklaracji pokojowych intencji: o braku jakichkolwiek roszczeń, pretensji, zaszłości, które miałyby być rozwiązywane na drodze innej niż dyplomatyczna – z oczekiwaniem wzajemności ze strony naszych najbliższych sąsiadów i wezwaniem całej wspólnoty międzynarodowej do respektowania suwerenności narodu polskiego na własnym terytorium” – ocenił Braun.

Jego zdaniem takie działanie jest obowiązkiem polskich władz. „Każdy miesiąc i każdy rok, jaki uda się nam przetrwać, unikając wypchnięcia na pierwszą linię frontu III wojny światowej, to dla Polski zysk” – ocenił ostrzegając jednocześnie, przed różnego rodzaju prowokacjami, jakie mogą wciągnąć Rzeczpospolitą w wojnę. Za najgorszy scenariusz uznał Grzegorz Braun sytuację konfliktu między Polską a Białorusią, które powinny blisko współpracować, jednak imperia rozgrywają oba narody i napuszczają je na siebie.

„Doprowadzenie do wojny Polaków z Białorusinami byłoby największą zbrodnią wobec polskiej racji stanu i interesu narodowego. Oznaczałoby to zamknięcie bodaj jedynego, ostatniego już okna możliwości, jakie pozostało półuchylone dla suwerennej polskiej geopolityki” – ocenił reżyser.

Źródło: „Polska Niepodległa”

MWł

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-06-03)

 


 

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87876 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]