BBC nie chce zatrudniać białych

Aktualizacja: 2016-06-3 11:08 am

BBC zostało oskarżone o rasizm po tym jak kandydaci aplikujący na stanowisko stażysty otrzymali e-mail o tym, że oferta ta nie jest kierowana do białych.

Aplikanci oskarżyli brytyjską stację o rasizm po tym jak zostali oni odrzuceni z postępowania rekrutacyjnego z powodu swojego koloru skóry.

BBC zamieściło w Internecie ogłoszenie o tym, że stacja poszukuje dwóch młodszych scenarzystów na staż trwający 12 miesięcy. Biali kandydaci, którzy wysłali swoje zgłoszenia otrzymali od działu HR firmy e-mail dziękujący im za aplikacje jednak stwierdzający, że oferta ta jest kierowana jedynie do osób „pochodzących z afrykańskich lub azjatyckich mniejszości etnicznych”. Stacja tłumaczy się, że takie działanie ma wyrównać panującą w dziale scenarzystów nierówność. Pracuje tam o wiele więcej białych niż ludzi innym kolorze skóry.

Tymczasem stażyści są oburzeni taką postawą stacji. Określają ją wprost jako rasistowską.

13,4% osób zatrudnionych w BBC jest nie-białego pochodzenia.

Dailymail.co.uk/KRESY.PL

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87872 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]