Były esbek przyjmie gości z NATO

Aktualizacja: 2016-06-2 11:19 am

INFO: Według informacji “Faktu”, p. Jarosław Spyra został zaangażowany w kontakt z delegacjami przybywającymi na lipcowy szczyt NATO do Warszawy. Wcześniej polityk złożył niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne i kilka lat temu w atmosferze skandalu rezygnował z kariery ambasadora.

Jak przypomina gazeta, jesienią 2010 r. “Rz” ujawniła, że mianowany właśnie ambasadorem RP w Peru p. Spyra ukrył w życiorysie fakt pracy dla SB. Polityk miał zgłosić się do pracy dla SB po ukończeniu studiów w 1989 r. Jak pisze “Fakt”, w zmianie życiowych planów, związanych z upadkiem komuny, p. Spyrze pomógł ojciec – p. Eugeniusz Spyra, który w PRL był wysokim rangą oficerem SB – pracował jako naczelnik Wydziału III Departamentu I, szpiegował Watykan i państwa NATO.

Dziś – według informacji “Faktu” – p. Spyra jest delegowany przez MSZ do kontaktu z delegacjami na szczyt NATO, który odbędzie się w Warszawie w dniach 8-9 lipca br.

Sąd Okręgowy w Warszawie w 2012 r. wydał orzeczenie stwierdzające, że p. Spyra złożył niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne. Sąd orzekł w stosunku do p. Spyry utratę prawa wybieralności w wyborach do Sejmu, Senatu i Parlamentu Europejskiego oraz w wyborach powszechnych organu i członka organu jednostki samorządu terytorialnego oraz organu jednostki pomocniczej jednostki samorządu terytorialnego, której obowiązek utworzenia wynika z ustawy, na okres 5 lat – czytamy na stronie IPN.

Źródło: fakt.pl

Opracował: GK

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87842 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]