Macierewicz zarządził wysłanie polskich żołnierzy do Syrii

Aktualizacja: 2016-06-2 10:06 am

Minister obrony podsumowując swoje rozmowy z sekretarzem generalnym NATO zadeklarował, że wyśle do Syrii nie tylko samoloty wojskowe, ale także żołnierzy wojsk specjalnych

Macierewicz mówił o tym wczoraj w programie “Dzić wieczorem” w TVP1. Potwierdził, że Polska wyślę nad Syrię, do dyspozycji Amerykanów cztery myśliwce F-16. Na tym jednak nie koniec bowiem w Syrii pojawić się mają także żołnierze naszych Sił Specjalnych. Macierewicz podkreślał, że “zespół” polskich komandosów nie będzie brał udziału w działaniach bojowych. Co więc będą robić polscy żołnierze w Syrii? Szkolić oddziały walczące z ISIS. Minister Macierewicz nie skonkretyzował jakie to oddziały, ale biorąc pod uwagę, że Polska włącza się w wojne na życzenie USA w grę wchodzą najpewniej antyrzadowe oddziały zbrojne, którym patronuje Waszyngton.

tvp.info/kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87823 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]