Zatrzymanie przez Izrael jedynego kardiologa leczącego Palestyńczyków

Aktualizacja: 2007-01-27 12:00 am

Jeden z nielicznych chirurgów specjalizujących się w operacjach na otwartym sercu, który przybył do Izraela celem pomocy Palestyńczykom, został zatrzymany na lotnisku w Tel Awiwie. Dirgham Abu Ramadan, niemiecki lekarz-kardiolog pochodzenia palestyńskiego, przybył do Izraela uzyskawszy jedynie siedmiodniową wizę. Po całym dniu przetrzymywania na lotnisku, władze izraelskie udzieliły jednotygodniowe przedłużenie wizy. Doktor Ramadan ma zaplanowych 270 operacji w szpitalach palestyńskich w ciągu następnego miesiąca. W ciągu jednego tylko dnia, podczas którego przebywał on na lotnisku spodziewając się deportacji, nie odbyło się aż osiem operacji. “To jest sprawa wielkiej wagi. Jest on jedynym specjalistą-chirurgiem na Zachodnim Brzegu” – powiedział Mazen al-Shawa, dyrektor szpitala al-Mezan Hospital w Hebronie.
Przebywając w charakterze zatrzymanego na lotnisku, doktor Ramadan powiedział agencji Reuters, że przez wiele lat pracował legalnie w szpitalach na Zachodnim Brzegu. Władze izraelskie stwarzają jednak coraz większe trudności z uzyskaniem wizy z zezwoleniem na pracę.
Palestyńczycy generalnie mają dostęp do szpitali izraelskich, ale muszą uzyskiwać specjalne, trudno dostępne zezwolenia.

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=878 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]