Bohaterka najpopularniejszego filmu animowanego dla dzieci będzie lesbijką? Trwa protest w sprawie

Firma Disney planuje do 2018 roku wyprodukować drugą cześć najbardziej dochodowego filmu animowanego dla dzieci – „Kraina Lodu”. Tym razem główna bohaterka Elza miałaby być jednak… lesbijką. O to zabiega lobby homoseksualne. W odpowiedzi już ponad 200 tys. przeciwników projektu wysłało petycję do szefostwa hollywoodzkiej wytwórni filmowej dla dzieci.

Idina Menzel, która udziela głosu głównej bohaterce Elzie wsparła kampanię GiveElsaAGirlfriend. – Myślę, że to wspaniałe. Disney po prostu musi walczyć z uprzedzeniami wobec homoseksualistów – stwierdziła aktorka, która dodała, że będzie wspierać decyzję, by Elza była lesbijką.

Homoseksualna organizacja Gay and Lesbian Alliance Against Defamation (GLAAD) wystawiła Disney Company w sprawozdaniu rocznym ocenę niedostateczną z powodu nieuwzględniania w swoich filmach w wystarczającym stopniu wątku homoseksualizmu. Sodomici zasugerowali, że wytwórnia mogłaby „naprawić” swój wizerunek, ukazując Elzę w drugiej części „Królowej Lodu” jako lesbijkę.

Sodomici rozpoczęli także kampanię w mediach społecznościowych, by Kapitan Ameryka był przedstawiany jako gej.

Wedle organizacji feministycznych Elza powinna być lesbijką ponieważ dziewczynki już od najmłodszych lat powinny dowiedzieć się, że „można być księżniczką i kochać inną księżniczkę”.

Szef organizacji CitizenGO w USA, Gregory Mertz, wszczął petycję przeciwko propozycjom środowisk homoseksualnych, wskazując, że przekaz zawarty w filmach animowanych ma wpływ na serca i umysły dzieci na całym świecie. Przedstawienie zaś Elzy jako lesbijski byłoby poważnym nadużyciem i de facto realizacją postulatu politycznego środowisk homoseksualnych. Dodał, że dzieci są niewinne i filmy nie powinny zawierać żadnego przesłania politycznego, lecz raczej trzymać się pierwotnego tematu, pomagając im marzyć o takich wartościach, jak miłość, przyjaźń, wierność, lojalność, hojność, itp.

Film „Kraina Lodu” został skrytykowany przez organizacje konserwatywne za to, że w zawoalowany sposób propaguje homoseksualizm. Działacze LGBT uznali z kolei, że film ukazuje wątki homoseksualne, ale w sposób mało wyrazisty.

Zdaniemorganizacji GLAAD 18 proc. filmów dla dzieci wyprodukowanych w ubiegłym roku zawierało jakieś odniesienia do homoseksualizmu.

Źródło: lifesitenenws.com

AS

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-05-28)

 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content