Minister Waszczykowski krytykuje Komisję Europejską: wrogie podejście, a nawet oszustwo

Aktualizacja: 2016-05-20 11:44 am

Zdaniem szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego, Polska w sporze z Komisją Europejską zachowywała się odpowiedzialnie i konstruktywnie. Jego zdaniem, to Bruksela postąpiła nieuczciwie.

– Spotkaliśmy się niestety z wrogim podejściem ze strony urzędników, a wręcz z oszustwem. Bo ja pytam Pana Timmermansa: kiedy on był sobą i kiedy mówił prawdę? Czy we wtorek, rozmawiając wieczorem z Panią Premier przez telefon, akceptując propozycje kompromisowe, jakie Pani Premier składała, czy on jest sobą, kiedy publicznie krytykuje Polskę – mówił Witold Waszczykowski w Brukseli.

Szef dyplomacji odsłonił kulisy rozmów polskiego rządu z wiceszefem KE. – W trakcie rozmowy z Panią Premier zobowiązał się, że nie będzie podejmował dalszych kroków i da nam czas i to był czas długi, aby porozmawiać i przedstawić opozycji te propozycje, które zostały zgłoszone jemu – relacjonował Waszczykowski – Niech mi Pan Timmermans wskaże, w którym traktacie jest to, co on w tej chwili robi? W którym traktacie europejskim jest procedura, którą on uruchomił wobec Polski? – pytał szef polskiej dyplomacji.

Zdaniem ministra, Warszawa podejmie rozmowy z Fransem Timmermanesem i pozostałymi urzędnikami brukselskimi, gdy będzie miała pewność, że pojawiły się czyste intencje, a nie – jak podkreślił – „elementy jakiejś gry”. – Polska była, jest i będzie członkiem Unii Europejskiej, Polska była, jest i będzie krajem suwerennym. Będziemy rozstrzygać nasze problemy w kraju, zgodnie z naszymi interesami narodowymi i bezpieczeństwa. Nie mogą tych interesów nam gwałcić urzędnicy instytucji międzynarodowych – stwierdził szef MSZ.

Źródło: Onet.pl

luk

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87601 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]