Aktualizacja strony została wstrzymana

Netanjahu : Iran przygotowuje nowy Holokaust. Iran odpowiada: To wy dokonujecie „neoholokaustu”

W Iranie zorganizowano konkurs karykatur tematyzujących Holokaust. Premier Izraela zaprotestował przeciwko niemu. Stwierdził, że Iran kpi z Holocaustu i pomniejsza jego znaczenie. Według organizatorów konkursy jego celem jest jednak krytyka podwójnych standardów wypowiedzi, które są obecne na Zachodzie. Stwierdzono też, że Izrael sam dokonuje „neoholokaustu” na Palestyńczykach.

Netanjahu stwierdził, że Iran „zaprzecza Holokaustowi, kpi z Holokaustu i przygotowuje kolejny Holokaust”. Dodał, że sądzi, iż „każdy kraj na świecie powinien przeciwstawić się temu, potępić to”. Premier Izraela zarzucił też Iranowi to, że chce opracować broń jądrową.

Organizatorzy konkursu karykatur odpowiedzieli, że jego celem nie jest negacja Holocaustu. Stwierdzili, że „Holokaust oznacza zabijanie na masową skalę”, a Izrael sam dokonuje „neoholokaustu” na Palestyńczykach. Celem konkursu a być zaś krytyka podwójnych standardów wypowiedzi, które są obecne na Zachodzie. Konkurs ma też być reakcją na na karykatury Mahometa, które pojawiały się w wielu pismach w tym w „Charlie Hebdo”.

Do konkursu zgłoszono karykatury, które m.in. sugerują, iż Żydzi wykorzystują Holocaust do tego, żeby odwrócić uwagę świata od tragedii Palestyńczyków.

polsatnews.pl / kresy.pl

Za: Kresy.pl (15 maja 2016) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/premier-izraela-twierdzi-ze-iran-przygotowuje-nowy-holokaust-iran-odpowiada-to-wy-dokonujecie-neoholokaustu