Netanjahu : Iran przygotowuje nowy Holokaust. Iran odpowiada: To wy dokonujecie “neoholokaustu”

Aktualizacja: 2016-05-19 1:19 pm

W Iranie zorganizowano konkurs karykatur tematyzujących Holokaust. Premier Izraela zaprotestował przeciwko niemu. Stwierdził, że Iran kpi z Holocaustu i pomniejsza jego znaczenie. Według organizatorów konkursy jego celem jest jednak krytyka podwójnych standardów wypowiedzi, które są obecne na Zachodzie. Stwierdzono też, że Izrael sam dokonuje “neoholokaustu” na Palestyńczykach.

Netanjahu stwierdził, że Iran “zaprzecza Holokaustowi, kpi z Holokaustu i przygotowuje kolejny Holokaust”. Dodał, że sądzi, iż “każdy kraj na świecie powinien przeciwstawić się temu, potępić to”. Premier Izraela zarzucił też Iranowi to, że chce opracować broń jądrową.

Organizatorzy konkursu karykatur odpowiedzieli, że jego celem nie jest negacja Holocaustu. Stwierdzili, że “Holokaust oznacza zabijanie na masową skalę”, a Izrael sam dokonuje “neoholokaustu” na Palestyńczykach. Celem konkursu a być zaś krytyka podwójnych standardów wypowiedzi, które są obecne na Zachodzie. Konkurs ma też być reakcją na na karykatury Mahometa, które pojawiały się w wielu pismach w tym w “Charlie Hebdo”.

Do konkursu zgłoszono karykatury, które m.in. sugerują, iż Żydzi wykorzystują Holocaust do tego, żeby odwrócić uwagę świata od tragedii Palestyńczyków.

polsatnews.pl / kresy.pl

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87579 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]