Policja na ślubie działacza ONR w Pabianicach

„Nawet na ślubie nam nie odpuszczą!” – komentuje Brygada Łódzka ONR.

Jeden z działaczy ONR brał 7 maja br. ślub w Pabianicach, w którym uczestniczyli inni członkowie organizacji. Pod kościołem pojawiło się jednak także kilka radiowozów policyjnych, m.in. z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. W rozmowie z działaczami ONR stwierdzili, że ich obecność na tym nabożeństwie jest „manifestacją polityczną”.

„Na nic zdały się tłumaczenia, że po prostu chcemy świętować razem z naszym organizacyjnym bratem najważniejszy dzień w jego życiu” – uważają ONR-owcy. Co więcej, policjanci zauważyli, że mieli oni ze sobą nieodpalone race. „Zagrozili, że jeśli choć jedna z nich zostanie użyta, to podejmą interwencję i wylegitymują wszystkich, łącznie z młodą parą. Zasugerowali również, że to zgromadzeni narodowcy będą odpowiedzialni za zniszczenie imprezy swojemu koledze” – opisują sprawę działacze ONR.

Ostatecznie race odpalono w innym miejscu, wcześniej informując o tym policję. Funkcjonariusze pozostali w okolicach kościoła do czasu, gdy wszyscy narodowcy stamtąd odeszli. Odmówili podania powodu interwencji. Brygada Łódzka ONR zapowiada podjęcie odpowiednich kroków w tej sprawie.

Onrlodz.com.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (17 maja 2016) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/policja-na-slubie-dzialacza-onr-w-pabianicach

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content