Piłkarski mistrz Polski zrywa współpracę z TVN – mocne słowa władz Legii o liberalnej telewizji

Władze klubu sportowego Legia Warszawa zrezygnowały z trwania dalszej współpracy między klubem a stacją TVN. Zakończono tym samym produkcję serialu dokumentalnego „(L)egenda” opowiadającego o klubie, który świętuje 100 lat istnienia. Powodem decyzji jest próba wciągnięcia drużyny w bieżące spory polityczne – uważają włodarze stołecznej Legii.

Zamieszanie jest pokłosiem kłamstwa liberalnych mediów, zgodnie z którym kibice Legii mieli wygwizdać prezydenta Andrzeja Dudę w trakcie finałowego meczu Pucharu Polski. Wobec powtarzania tak nieprawdopodobnych tez w kolejnym meczu stołecznego zespołu z gliwickim Piastem kibice zaprezentowali taki transparent: „KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik – inne ladacznice, dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice!”. Po tym wydarzeniu TVN usunął ze swojego portalu wszystkie odcinki serialu „(L)egenda” o stuletniej historii klubu. Wczoraj stacja podała, że zrywa współpracę z klubem, który – zdaniem medium – ma akceptować chuligaństwo. Klub na takie zarzuty nie pozostał dłużny.

„Wobec braku jakichkolwiek wyjaśnień w tej sprawie ze strony Zarządu TVN S.A. oraz inspirowania przezeń publikacji prasowych godzących w dobre imię Legii Warszawa i stwierdzających nieprawdę, władze Klubu podjęły decyzję o natychmiastowym zakończeniu współpracy z TVN S.A.” – czytamy w komunikacie opublikowanym na legia.com.

Władze Legii miały w sprawie nieprofesjonalnego działania TVN prezentować cierpliwość, która w końcu skończyła się. Jak czytamy w komunikacie, klub nie chciał być wciąganym przez stację w spór polityczny.

„Projekt serialu dokumentalnego na Stulecie Legii Warszawa będzie kontynuowany w nowej formule we współpracy z bardziej wiarygodnym i profesjonalnym partnerem” – stanowczo zakończono tekst oświadczenia.

Źródło: legia.com

MWł

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-05-18) | http://www.pch24.pl/pilkarski-mistrz-polski-zrywa-wspolprace-z-tvn---mocne-slowa-wladz-legii-o-liberalnej-telewizji,43371,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content