Wicepremier Gowin wątpi, czy Jan Kulczyk naprawdę zmarł. „To wersja oficjalna”

Aktualizacja: 2016-05-18 12:32 pm

Goszczący w programie „Polityka przy kawie” TVP Info wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin mówił m.in. o wyjaśnianiu afery Amber Gold. W pewnym momencie wyraził wątpliwość, czy wywodzący swoją aktywność z czasów komunistycznych biznesmen naprawdę umarł.

Nie żyje, przynajmniej taka jest wersja oficjalna, Jan Kulczyk – stwierdził Jarosław Gowin. Swoimi słowy mocno zainteresował dziennikarza, który pociągnął wątek.

Nie mam żadnej wiedzy na ten temat jako minister. Jako obywatel zadaję sobie pytanie, jak to się dzieje, że najbogatszy Polak jedzie na operację serca w zwykłym miejskim szpitalu w Wiedniu, a nie w jakiejś bardzo ekskluzywnej klinice, gdzie byłby otoczony wyjątkowo dobrą opieką. Ale zostawmy ten temat, jest jeszcze dużo zagadek do wyjaśnienia, wielu na pewno nie uda się wyjaśnić – stwierdził wicepremier w rządzie Beaty Szydło.

Jan Kulczyk rozpoczął aktywność biznesową w latach 80. XX wieku. Ogromnego majątku, lokującego go w czołówce najbogatszych Polaków, dorobił się w latach 90. Jego nazwisko było wymieniane w wielu kontrowersyjnych transakcjach, a sam biznesmen nie stronił od kontaktów z politykami różnych opcji, zwykle rządzących w danym momencie.

29 lipca 2015 Jan Kulczyk zmarł w wiedeńskim szpitalu z powodu powikłań po zabiegu kardiologicznym.

Źródło: gosc.pl

MWł

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87534 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]