Aktualizacja strony została wstrzymana

Clinton kontra Kongres Polonii Amerykańskiej. Nasi rodacy chcą przeprosin za krzywdzące słowa

Polityczne przedstawicielstwo Amerykanów polskiego pochodzenia – KPA – domaga się przeprosin od byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Williama „Billa” Clintona. Chodzi o jego wypowiedź przekonującą, że Polska i Węgry odchodzą od demokracji, którą dostały od USA. Na razie jednak Kongres Polonii Amerykańskiej nie zadeklarował poparcia dla Donalda Trumpa, kontrkandydata żony Clintona.

KPA przesłał „Polskiemu Radio” swoje oświadczenie, w którym ocenia słowa Williama „Billa” Clintona jako krzywdzące i obelżywe. Przewodniczący Kongresu Polonii Amerykańskiej, Frank Spula, był niezwykle zaskoczony wypowiedzią byłego prezydenta USA, gdyż w trakcie pełnienia kadencji miał być on „przyjacielem Polski i Polaków”.

Jego słowa muszą oburzać każdego, kto zna historię Polski i Polaków – stwierdził Spula.

Mimo tego KPA jak na razie nie poparła Donalda Trumpa w walce o fotel prezydenta USA. Frank Spula oczekuje jednak od sztabu Hillary Clinton wyjaśnień.

W ubiegłym tygodniu „Bill” Clinton na wiecu swojej żony zaprezentował Hillary jako przeciwieństwo Trumpa i ocenił, że w Polsce i na Węgrzech tryumfują populiści, ksenofobi, oraz model władzy podobny do Rosji Putina. Były prezydent USA stwierdził także, że nasz kraj stał się demokratyczny dzięki walce Stanów Zjednoczonych.

Źródło: Polskie Radio, interia.pl

MWł

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-05-18)

KOMENTARZ BIBUŁY: Jesteśmy wielce zdziwieni reakcją kierownictwa KPA, a szczególnie pana Prezesa Spuli, i nie wiemy czy jest to jakaś niezamierzona reakcja na bodziec zewnętrzny, na zasadzie bezwarunkowego odruchu po wybudzeniu z wieloletniego letargu, czy też może wreszcie próba nawiązania kontaktu z rzeczywistością polityczną. Mamy nadzieję, że to drugie, i że po tym nastąpi próba konsolidacja Polonii pod spójnym, pro-polskim przywództwem organizacji polonijnych.

.