“Rzeczpospolita”: W administracji pracuje już 1 mln 75 tys. “Administracja hamuje zmiany”

Aktualizacja: 2016-05-9 12:56 pm

W piątkowym wydaniu “Rzeczpospolita” omówiono wynik Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności wykonany przez Eurostat. Wynika z niego, że 1 mln 75 tys. osób pracuje w administracji, która hamuje miany i traci sterowalność.

Rzeczpospolita podała ile osób pracuje w szeroko pojętej administracji i jak zwiększało się w niej zatrudnienie – Ponad 1 mln 75 tys. pracowników administracji to o 12 tys. więcej niż w 2014 r., o 90 tys. więcej niż w 2008 r. i aż o 200 tys. więcej niż przed naszym wejściem do Unii Europejskiej zaledwie 12 lat temu.

Dziennik uściśla, że chodzi o urzędników administracji rządowej i samorządowej, funkcjonariuszy służb mundurowych i o wymiar sprawiedliwości.

Na temat danych wypowiedział się Rafał Antczak, wiceprezes Deloitte Consulting. Według niego problemem nie “jest sam wzrost liczby urzędników, ale to, że nikt nie potrafi ocenić efektywności ich pracy“. “Administracja rozrasta się bez kontroli, powoli traci sterowalność i hamuje zmiany” – dodał.

rmf24.pl / rp.pl / kresy.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87435 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]