„Rzeczpospolita”: W administracji pracuje już 1 mln 75 tys. „Administracja hamuje zmiany”

W piątkowym wydaniu „Rzeczpospolita” omówiono wynik Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności wykonany przez Eurostat. Wynika z niego, że 1 mln 75 tys. osób pracuje w administracji, która hamuje miany i traci sterowalność.

Rzeczpospolita podała ile osób pracuje w szeroko pojętej administracji i jak zwiększało się w niej zatrudnienie – Ponad 1 mln 75 tys. pracowników administracji to o 12 tys. więcej niż w 2014 r., o 90 tys. więcej niż w 2008 r. i aż o 200 tys. więcej niż przed naszym wejściem do Unii Europejskiej zaledwie 12 lat temu.

Dziennik uściśla, że chodzi o urzędników administracji rządowej i samorządowej, funkcjonariuszy służb mundurowych i o wymiar sprawiedliwości.

Na temat danych wypowiedział się Rafał Antczak, wiceprezes Deloitte Consulting. Według niego problemem nie „jest sam wzrost liczby urzędników, ale to, że nikt nie potrafi ocenić efektywności ich pracy„. „Administracja rozrasta się bez kontroli, powoli traci sterowalność i hamuje zmiany” – dodał.

rmf24.pl / rp.pl / kresy.pl

Za: Kresy.pl (07 maja 2016) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/rzeczpospolita-w-szeroko-pojetej-administracji-pracuje-juz-1-mln-75-tys-administracja-hamuje-zmiany

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content