Szatańska „majówka”. Ktoś strzelał do kapliczki Matki Bożej!

Parafianie w Kaskach koło Niepokalanowa są w szoku. Ktoś strzelał do kapliczki Matki Bożej – informuje Radio eM. Policja przyjęła zgłoszenie, ale zdaniem proboszcza małe są szanse na znalezienie świadków.

 Szatańska „majówka”. Ktoś strzelał do kapliczki Matki Bożej!

Na szybie pojawiły się ślady kul lub śrutu. O profanacji kapliczki proboszcza zawiadomili parafianie. – Skoro ktoś strzela do Maryi, przyszły mi do głowy słowa Apokalipsy, o „wielkim Smoku, wężu starodawnym, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię” – mówi ks. kan. Zbigniew Wojtaś, proboszcz parafii św. Piotra i Pawła w dekanacie błońskim, kilka kilometrów od Niepokalanowa. 

Ktoś musiał strzelać do Maryi w nocy, z 30 kwietnia na 1 maja. Figurkę chroniła podwójna szyba, więc na szczęście nie została uszkodzona. Ale z takim aktem chuligaństwa na terenie naszej parafii nie mieliśmy jeszcze do czynienia – podkreśla  proboszcz.

Jak przypomina Radio eM kapliczka stoi z dala od zabudowań. Pochodzi z lat 60. Do najbliższego domu jest co najmniej 150 metrów.

Policja przyjęła zgłoszenie, ale szanse na znalezienie świadków są małe. Mam nadzieję, że to odosobniony przypadek i więcej takiej profanacji nie będzie. Tym bardziej boli, że stało się to u progu maja, w którym przecież w szczególny sposób czcimy Matkę naszego Pana. I to jeszcze w roku 1050. rocznicy Chrztu Polski. Czy to nie dowód jakiegoś zdziczałego chrześcijaństwa? – pyta ks. Zbigniew Wojtaś.

Źródło: radioem.pl

luk

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-05-06) | http://www.pch24.pl/szatanska-majowka--ktos-strzelal-do-kapliczki-matki-bozej-,43058,i.html

Skip to content