Homopropaganda na Uniwersytecie? Wszechpolacy alarmują, poseł interweniuje u ministra nauki

Aktualizacja: 2016-05-5 1:16 pm

W trakcie „Tygodnia pracy socjalnej” na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, który odbył się między 13 a 15 kwietnia, mogła być propagowana ideologia gender. Wydarzenie zaniepokoiło część studentów, a działania w związku ze sprawą podjęli działacze Młodzieży Wszechpolskiej, którzy poinformowali o tym posła Tomasza Rzymkowskiego z klubu Kukiz’15. Parlamentarzysta zdecydował się złożyć interpelację do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosława Gowina.

Podczas „Tygodnia pracy socjalnej”, który współorganizowała Katedra Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej UŁ oraz lewacka organizacja „Fabryka Równości”, odbyły się na Uniwersytecie Łódzkim „warsztaty antydyskryminacyjne”. Już sama nazwa sugeruje, że chodzi o przywileje dla homoseksualistów. Wszak w XXI wieku słowo „dyskryminacja” używane jest niemal wyłącznie w tym kontekście.

Jednym z elementów warsztatów była projekcja filmu promującego subkulturę LGBT pt. „Pride”. Zdaniem części studentów film pokazuje zachowania niemoralne. Wobec prezentowania tego typu treści nie pozostali obojętni Wszechpolacy. O całej sprawie zawiadomili posła Tomasza Rzymkowskiego z klubu Kukiz’15, z którym narodowcy często współpracują.

Parlamentarzysta w interpelacji poselskiej poinformował o sprawie wicepremiera oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosława Gowina. Rzymkowski zapytał lidera Polski Razem o dwie kwestie:

1. Czy Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego finansowało powyższe wydarzenia ze środków budżetowych ministerstwa, a jeśli nie, to proszę o wskazanie, kto i na jakich warunkach sfinansował promocję genderyzmu i LGBT na publicznej uczelni wyższej?

2. Czy Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uważa za stosowne wspieranie politycznych inicjatyw ideologów LGBT i gender na publicznych uczelniach wyższych takich jak Uniwersytet Łódzki?

Poseł, narodowcy oraz wszyscy ludzie zainteresowani ochroną moralności w życiu publicznym czekają na odpowiedź przedstawiciela rządu RP.

Sprawie już przyjrzała się „Gazeta Wyborcza”, która próbuje rozmyć w całej sprawie wątek homoseksualnej propagandy. Liberalno-lewicowy dziennik sugeruje, że głównym celem imprezy zorganizowanej w murach UŁ było zapoznanie żaków z problemami ludzi bezdomnych, alkoholików, narkomanów i niepełnosprawnych. Homoseksualiści mieli być tylko jedną z grup.

Poseł Rzymkowski powiedział w rozmowie z „GW”, że interweniował, gdyż zwrócił się do niego zaniepokojony student, który nie musi być związany z Młodzieżą Wszechpolską.

Źródło: narodowalodz.pl / „GW”

MWł

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87358 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]