Ks. Międlar ma problemy za modlitwę z ONR. Ale nieoficjalny kapelan PO może radzić jak głosować

Aktualizacja: 2016-05-5 1:15 pm

Niedawno hierarchowie Kościoła katolickiego w Polsce odcinali się od części posługi jaką sprawuje ks. Jacek Międlar w środowiskach młodych patriotów. Ganiono również Obóz Narodowo-Radykalny za ich rocznicowe obchody, które odbyły się w białostockim kościele. Niestety podobnej równowagi brakuje, gdy ks. Kazimierz Sowa, uznawany za nieoficjalnego duszpasterza Platformy Obywatelskiej, bierze udział w spotkaniu platformerskiego think-tanku i sugeruje na kogo warto będzie głosować w roku 2019.

W środę 4 maja, ks. Kazimierz Sowa, brat Marka Sowy, byłego marszałka województwa małopolskiego, a obecnie posła z Platformy Obywatelskiej, wziął udział w spotkaniu Klubu Obywatelskiego. Instytucja ma tworzyć intelektualne zaplecze dla partii, która po 8 latach rządzenia oddała w 2015 roku władzę. Wcześniej w tego typu imprezach udział brał ks. Adam Boniecki z „Tygodnika Powszechnego”.

W małopolskich Krzeszowicach oprócz ks. Sowy gościł prominentny polityk PO Rafał Trzaskowski. Panowie, używając retoryki partyjnych działaczy, mówili o aktualnej sytuacji politycznej.

A teraz sobie tak myślę, może w 2019 roku będzie obóz zjednoczonej prawicy, PiS, a naprzeciwko nowoczesna koalicja obywatelska… I nie ma problemu! – stwierdził ks. Kazimierz Sowa.

Następuje w Polsce sakralizacja, w pogańskim duchu, tego samego pojęcia patriotyzmu, które samo w sobie jest chwalebne i zaszczytne… Daliśmy sobie wydrzeć bardzo wiele wartościowych tematów i idei, które zostały zmonopolizowane przez jedną grupę i środowisko – powiedział kapłan dodając, że nie spodziewa się by podczas Światowych Dni Młodzieży papież Franciszek ingerował w polskie życie publiczne.

Ksiądz Kazimierz Sowa od dawna jest związany z Platformą Obywatelską, zarówno poprzez osobę jego brata jak i deklarowane oficjalnie i wprost przekonania. Duchowny fotografował się w trakcie zeszłorocznej kampanii prezydenckiej z Bronisławem Komorowskim, a zdarzały mu się także ostre wpisy pod adresem PiS na Facebooku. Nigdy nie zastosowano wobec niego jakiejkolwiek formy dyscypliny, które podjęto m.in. przeciwko ks. Jackowi Międlarowi, zaangażowanemu w duchowe i katolickie prowadzenie młodych narodowców.

Źródło: wPolityce

MWł

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87356 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]