Aktualizacja strony została wstrzymana

Apel do kard. Marxa i kanclerz Merkel: wyślijcie misjonarzy do Turcji

Mathias von Gersdorff, katolicki działacz i publicysta, zaapelował do przewodniczącego niemieckiego episkopatu kard. Reinharda Marxa oraz do kanclerz Angeli Merkel, postulując rozpoczęcie misji w krajach islamskich, zwłaszcza w Turcji.

Apel do Konferencji Episkopatu Niemiec oraz do kanclerz federalnej Niemiec Angeli Merkel – 1000 katolickich misjonarzy do Turcji

Jego Eminencja Reinhard kardynał Marx,

Szanowna Pani kanclerz federalna Merkel,

Już powierzchowne spojrzenie w gazety wystarcza by stwierdzić, że temat islamu przez długi czas będzie jednym z dominujących tematów na arenie światowych wydarzeń.

Kościół katolicki staje w obliczu pytania: W jaki sposób można przynieść Ewangelię muzułmańskiej ludności? W jaki sposób można pozyskać ich dla wiary chrześcijańskiej?

Do działania musi skłonić nas przede wszystkim fakt, że w miejscach dawniej głównie chrześcijańskich chrześcijanie są przez muzułmanów prześladowani, mordowani czy [z tych miejsc] wypędzani.

Jak dotąd celem zapanowania nad tym kryzysem wykorzystywano zwłaszcza środki polityczne i militarne.

Długoterminowo to jednak nie wystarczy.

Wyłącznie misja w krajach islamskich może w dłuższej perspektywie pomóc w uspokojeniu tej trudnej sytuacji.

Stąd moja prośba do niemieckich biskupów:

Wyślijcie 1000 misjonarzy do Turcji i innych krajów islamskich. Turcja już wysłała do Niemiec 1000 imamów. Nasza odpowiedź na to brzmi: Wysyłamy 1000 katolickich misjonarzy do Turcji i innych krajów islamskich. W wielu krajach, jak w Polsce czy Chorwacji, znajdą się gorliwi misjonarze, którzy z wielką chęcią zaniosą muzułmanom przesłanie Chrystusa.

Moja prośba do kanclerz federalnej Angeli Merkel:

Niech pomoże Pani niemieckich biskupom koniecznymi środkami dyplomatycznymi, tak, by zamysł ten nie rozbił się o polityczne szykany. Proszę, by pomogła Pani także finansowo: Rząd federalny może przygotować środki, by wcielić w życie to ważne dzieło misyjne.

Z serdecznym pozdrowieniem,

Mathias von Gersdorff

Od redakcji Pch24.pl:

Kilka dni temu niemiecki tygodnik Welt am Sonntag poinformował, że w Niemczech naucza 970 imamów wykształconych w Turcji i wysłanych za Odrę. Działają w blisko 900 meczetach kierowanych przez bliską prezydentowi Erdoganowi organizację Ditib. W Niemczech od dawna toczy się dyskusja nad ewentualnym zakazem funkcjonowania meczetów kierowanych przez ośrodki zagraniczne. Rząd kanclerz Merkel sprzeciwia się jednak wszelkim zmianom w tym zakresie.

Źródło: mathias-von-gersdorff.blogspot.de

Pach

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-05-02)

Skip to content