Ikea zdjęła “dyskryminujący” napis po interwencji Szwedki. Internauci są oburzeni

Aktualizacja: 2016-04-29 11:10 am

23-letnia Beatrice Hurtig uznała, że napis “Więcej miejsca dla ciebie oraz mamy i taty w kąciku rodzinnym” może urazić dzieci, które są wychowywane przez dziadków oraz te których rodzice “nie chcą definiować się w ramach tradycyjnych kategorii płci”. Ikea usunęła napis. Internauci uznali to za zbyt daleko posuniętą poprawność polityczną.

W jednej z restauracji Ikei Szwedka zobaczyła napis “Więcej miejsca dla ciebie oraz mamy i taty w kąciku rodzinnym“. Podczas rozmowie z tabloidem “Expressen” stwierdził, ze może on urazić niektóre dzieci – Wyobraźmy sobie dziecko, które mieszka z babcią; dziecko, które żyje bez któregoś z rodziców; czy dziecko, którego rodzice nie chcą definiować się w ramach tradycyjnych kategorii płci.

Ikea jest dobrym miejscem na spędzanie czasu, więc powinna być dobra dla wszystkich – dodała

Ikea zareagowała i zdjęła tabliczkę. Per Henning z Ikei powiedział: “W Ikei szanujemy wszystkich ludzi i chcemy, by czuli się tu mile widziani“.

Uległość Ikei i reakcja Beatrice Hurtig nie spodobała się wielu internautom. Na forach i portalach społecznościowych pojawiło się wiele negatywnych komentarzy krytykujących zarówno Szwedkę jak i Ikeę. Kobieta skarży się na agresywne komentarze dotyczące jej osoby.

wprost.pl / kresy.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87271 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]