Film BBC sugeruje, że malezyjskiego Boeinga 777 mógł zestrzelić ukraiński myśliwiec

Aktualizacja: 2016-04-26 1:03 pm

BBC wyświetli film „ The Conspiracy Files: Who shot down MH17”, o zestrzeleniu malezyjskiego samolotu nad Ukrainą. Film stawia tezę przeciwną wcześniejszym ustaleniom śledczych.

Film dokumentalny o zestrzeleniu maszyny wykonującej lot z Amsterdamu do Kuala Lumpur będzie miał swoją premierę 3 maja. Twórcy chcą w nim pokazać relacje świadków, twierdzących, że boeinga zestrzelił myśliwiec. Autorzy mają sugerować, że samolot został zniszczony celowo przez zachodnie tajne służby. Według autorów chodziło o zrzucenie winy na Rosję.

W raporcie z 13 października śledczy napisali, że boeinga zestrzelił pocisk ziemia-powietrze wystrzelony z wyrzutni Buk. Nie ustalono jednak z pewnością kto go wystrzelił. Wyrzutnia miała się znajdować na terenach Donbasu, będących wtedy pod kontrolą rebeliantów.

Onet/KRESY.PL

 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87231 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]