Aktualizacja strony została wstrzymana

Licytacja – sprzedane w 3 minuty

Zadowolenia nie ukrywał Cogifer Polska , który za 96 mln zł kupił wczoraj KolTram na licytacji przeprowadzonej w Ministerstwie Skarbu Państwa. Resort przygotowuje się do sprzedaży kolejnych spółek. Następne przetargi w czerwcu – donosi „Parkiet”.

Cena wywoławcza wynosiła 80 mln zł. Licytacja trwała trzy minuty. Pod młotek poszło 100 proc. udziałów w spółce KolTram, produkującej rozjazdy kolejowe. Najwięcej – 96 mln zł – zaoferował Cogifer Polska. Miał dwóch rywali: Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów” oraz DT-Vyhybkarna a strojirna z siedzibą w czeskim Prostejowie.

– To pierwsza w historii aukcja, na której wystawiono 100 proc. akcji spółki. Dzięki zmianom legislacyjnym dostaliśmy potężne narzędzie do prywatyzacji – mówił wczoraj Zdzisław Gawlik, wiceminister skarbu. Dotychczas możliwe było sprzedawanie pakietów nie większych niż 10 proc – przypomina „Parkiet”.

Kolejne aukcje odbędą się w czerwcu. Najpierw w prasie ukaże się ogłoszenie, potem inwestorzy dostaną wstępne informacje o danej spółce, a następnie czas na jej zbadanie.

Za: Wolność i Kapitalizm

Skip to content