Studentka UMK ukarana za wpisy na portalu społecznościowym

Studentka w komentarzach określała Romów mianem „nierobów” i „patologii”. Uznano to za przejaw rasizmu i zgłoszono władzom UMK w Toruniu.

Studentka UMK w Toruniu zamieszczała na Facebooku komentarze dotyczące informacji o pochodzącej z Polski rodzinie mieszkającej w Wielkiej Brytanii, która miała przetrzymywać siłą swojego rodaka i stosować wobec niego przemoc. Zdaniem internautów, nie byli to Polacy, ale Cyganie. Studentka w komentarzach określała ich m.in. mianem „nierobów” i „patologii”. Ktoś uznał, że komentarze te są rasistowskie i zgłosił sprawę władzom uczelni.

Jak informuje biuro prasowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na wniosek prodziekana wobec studentki zastosowano karę upomnienia.   „To z naszej strony zamyka sprawę” – podano w rozmowie z Gazetą Pomorską. Wcześniej informowano, że studentce może grozić usunięcie z uczelni. Przyznała się do winy i wyraziła skruchę.

Pomorska.pl / Kresy.pl

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (21 kwietnia 2016) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/studentka-umk-ukarana-za-wpisy-na-portalu-spolecznosciowym

Skip to content