Studentka UMK ukarana za wpisy na portalu społecznościowym

Aktualizacja: 2016-04-21 1:30 pm

Studentka w komentarzach określała Romów mianem „nierobów” i „patologii”. Uznano to za przejaw rasizmu i zgłoszono władzom UMK w Toruniu.

Studentka UMK w Toruniu zamieszczała na Facebooku komentarze dotyczące informacji o pochodzącej z Polski rodzinie mieszkającej w Wielkiej Brytanii, która miała przetrzymywać siłą swojego rodaka i stosować wobec niego przemoc. Zdaniem internautów, nie byli to Polacy, ale Cyganie. Studentka w komentarzach określała ich m.in. mianem „nierobów” i „patologii”. Ktoś uznał, że komentarze te są rasistowskie i zgłosił sprawę władzom uczelni.

Jak informuje biuro prasowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na wniosek prodziekana wobec studentki zastosowano karę upomnienia.   „To z naszej strony zamyka sprawę” – podano w rozmowie z Gazetą Pomorską. Wcześniej informowano, że studentce może grozić usunięcie z uczelni. Przyznała się do winy i wyraziła skruchę.

Pomorska.pl / Kresy.pl

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87195 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]