Rada Europy szkaluje katolików! Jej raport o antysemityzmie pełen stronniczych uprzedzeń

Aktualizacja: 2016-04-21 11:31 am

Według przyjętego przez Radę Europy raportu o antysemityzmie, katolicy są bardziej antysemiccy niż reszta społeczeństwa. Rada w dokumencie imputuje też katolikom islamofobię oraz uprzedzenia do mniejszości seksualnych.

 Rada Europy szkaluje katolików! Jej raport o antysemityzmie pełen stronniczych uprzedzeń

Treść szkalującego katolików dokumentu ujawnił na Twitterze poseł Dominik Tarczyński. W raporcie znalazło się stwierdzenie, że „praktykujący katolicy są w nieco większym stopniu antysemitami, niż reszta populacji”.

W stanowisku wskazano też, że osoby o antysemickim nastawieniu „były również islamofobiczne, uprzedzone do kobiet, lesbijek, gejów, biseksualistów oraz transseksualistów”. Oczywiście w raporcie nie omieszkano sprecyzować, że „praktykujący katolicy byli bardziej antysemiccy niż reszta społeczeństwa”.

Takie stanowisko odzwierciedla przekonania Vincenta Tiberja, doktora nauk politycznych Institut d’Etudes Politiques de Paris. Specjalizuje się on w psychologii politycznej. Jego praca koncentruje się na sposobach myślenia „zwykłych obywateli”, socjologii nierówności społecznych oraz socjologii imigracji i integracji.

„Przytłaczająca większość poparła ten tekst… Byliśmy w mniejszości” – napisał Tarczyński. „Antysemityzm jest złem i to nie podlega dyskusji, ale argumentacja nie do przyjęcia! Byłem przeciwko wszystkim zapisom poprawek” – dodał.

Źródło: niezalezna.pl, fronda.pl, Twitter

MA

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87177 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]