Rada Europy szkaluje katolików! Jej raport o antysemityzmie pełen stronniczych uprzedzeń

Według przyjętego przez Radę Europy raportu o antysemityzmie, katolicy są bardziej antysemiccy niż reszta społeczeństwa. Rada w dokumencie imputuje też katolikom islamofobię oraz uprzedzenia do mniejszości seksualnych.

 Rada Europy szkaluje katolików! Jej raport o antysemityzmie pełen stronniczych uprzedzeń

Treść szkalującego katolików dokumentu ujawnił na Twitterze poseł Dominik Tarczyński. W raporcie znalazło się stwierdzenie, że „praktykujący katolicy są w nieco większym stopniu antysemitami, niż reszta populacji”.

W stanowisku wskazano też, że osoby o antysemickim nastawieniu „były również islamofobiczne, uprzedzone do kobiet, lesbijek, gejów, biseksualistów oraz transseksualistów”. Oczywiście w raporcie nie omieszkano sprecyzować, że „praktykujący katolicy byli bardziej antysemiccy niż reszta społeczeństwa”.

Takie stanowisko odzwierciedla przekonania Vincenta Tiberja, doktora nauk politycznych Institut d’Etudes Politiques de Paris. Specjalizuje się on w psychologii politycznej. Jego praca koncentruje się na sposobach myślenia „zwykłych obywateli”, socjologii nierówności społecznych oraz socjologii imigracji i integracji.

„Przytłaczająca większość poparła ten tekst… Byliśmy w mniejszości” – napisał Tarczyński. „Antysemityzm jest złem i to nie podlega dyskusji, ale argumentacja nie do przyjęcia! Byłem przeciwko wszystkim zapisom poprawek” – dodał.

Źródło: niezalezna.pl, fronda.pl, Twitter

MA

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-04-21) | http://www.pch24.pl/rada-europy-szkaluje-katolikow--jej-raport-o-antysemityzmie-pelen-stronniczych-uprzedzen,42738,i.html

Skip to content