KOD zawiadomił policję za flagi z krzyżem jagiellońskim w oknach biura Marka Jurka

Aktualizacja: 2016-04-20 10:24 am

Podczas piątkowej manifestacji KOD w Poznaniu, organizatorzy protestu poskarżyli się na młodych ludzi, którzy w oknach biura europosła Marka Jurka wywiesili flagi z krzyżami jagiellońskimi. Zdaniem demonstrantów było to zakłócanie demonstracji.

Fot. youtube.com

Jak informuje Radio Merkury, w ubiegły piątek w Poznaniu aktywiści KOD zorganizowali manifestację, niedaleko biura poselskiego Marka Jurka. Młodzi ludzie wywiesili w oknach flagi z krzyżem jagiellońskim – logiem partii Jurka, Prawicy Rzeczpospolitej. Demonstranci uznali to za zakłócanie demonstracji i zawiadomili policję. Funkcjonariusze weszli do biura europosła i wylegitymowali osoby, które wywiesiły flagi.

Interwencja policji zaskoczyła pracowników biura, tym bardziej, że miała ona miejsce w dniu obchodów jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski, gdy w Poznaniu odbyło się uroczyste Zgromadzenie Narodowe. „Trudno, żebyśmy się tłumaczyli, że pojawiły się flagi z krzyżem w okazji tego jubileuszu” – mówił Bogusław Kiernicki z biura europosła.

Radio Merkury / PCh24.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (20 kwietnia 2016)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87136 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]