Zawodowi ateiści z USA w akcji! Grzywna za modlitwę w czasie szkolnych zebrań

Aktualizacja: 2016-04-19 1:18 pm

Szkolny okręg Chino Valley zapłaci grzywnę w wysokości ponad 200 tys. dolarów. To kara za dyskryminację mniejszości religijnych. W czasie zebrań – o zgrozo – modlono się i czytano Pismo Święte, a imię Jezus wymieniono najmniej dziesięć razy.

Sprawa trafiła do sądu stanu Kalifornia po interwencji aktywistów z Fundacji Wolności od  Religii. W roku 2014 amerykański Sąd Najwyższy uznał, że szkolne zebrania można zaczynać od modlitwy tylko w przypadku „gdy nie dyskryminują one mniejszości religijnych i obecność na nich nie jest obowiązkowa”. Działacze Fundacji Wolności od Religii powołali się na ten właśnie punkt.

W Chino Valley w hrabstwie San Bernardino, w czasie zebrań modlono się i cytowano Pismo Święte. Przedstawiciele Fundacji Wolności od Religii” oskarżają Kolegium Dyrektorów okręgu o prozelityzm. „Przewodniczący Rady miał w zwyczaju w czasie jednego posiedzenia wymieniać imię Jezusa co najmniej dziesięć razy. To niedopuszczalne” – czytamy m.in. w oskarżeniach ze strony Fundacji Wolności od Religii.

Tak naprawdę, decyzją sądu, karę w wysokości 202 971 dolarów ma zapłacić trzech pracowników Rady – przewodniczący, jego zastępca i jeden z urzędników. Kolegium nie czekając na rozwój wypadków błyskawicznie zatrudniło jedną z najlepszych w regionie kancelarii adwokackich.

Szkolny okręg Chino Valley zrzesza 4 szkoły wyższe, 5 średnich i 21 podstawowych. W całych Stanach Zjednoczonych słynie ze znakomitych programów nauczania, wysoko wykwalifikowanych kadr, inicjatyw i sukcesów.

Źródło: „Worldreligionnews”, www.sedmitza.ru

ChS

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87116 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]