Aktualizacja strony została wstrzymana

Arabia Saudyjska grozi USA

Arabia Saudyjska ostrzegła administrację Baracka Obamy, że jeżeli w Kongresie przeforsowana zostanie ustawa „9/11” to Saudowie mogą rzucić na rynek amerykańskie akcje i obligacje o wartości 750 miliardów dolarów.

Barack Obama znalazł się pod dużą presją Arabii Saudyjskiej. Saudowie nie chcą, by kongres przeforsował ustawę, która oskarża obywateli tego kraju o organizację zamachów z 11 września 2001 roku. Przedstawiciele bliskowschodniej monarchii rozmawiali już na ten temat z urzędnikami Pentagonu i Departamentu Stanu. Jeżeli Amerykanie przeforsują ustawę to Arabia Saudyjska rzuci na rynek 750 miliardów dolarów w obligacjach Departamentu Skarbu co może poważnie zachwiać amerykańską gospodarką. Arabia Saudyjska utrzymuje, że będzie do tego zmuszona bowiem na mocy nowej ustawy ich środki mogłyby zostać zamrożone.

Dodatkowym problemem Baracka Obamy jest społeczne i polityczne poparcie dla tej ustawy także ze strony polityków z Partii Demokratycznej.

New York Times/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (17 kwietnia 2016)

KOMENTARZ BIBUŁY: Czy Arabia Saudyjska maczała palce w 9-11? Niewątpliwie. Ale jeszcze więcej poszlak jest w stosunku do Izraela – a tutaj nikt nie zadaju publicznie żadnych pytań i nie żąda odkrycia dokumentów. A wszak np. właściciele tajemniczych firm przeprowadzkowych, wszak wiwatujący osobnicy na widok rozwalających się wieżowców – to nie byli obywatele A.S. lecz Izraela.
Wydaje się, że gra przeciwko A.S. ukartowana została właśnie przez Izrael aby poróżnić USA z Arabią, być może ukrać obecną administrację za deal z Iranem, czego izraelscy szowiniści nie wybaczą.

Skip to content