Arabia Saudyjska grozi USA

Aktualizacja: 2016-04-19 1:19 pm

Arabia Saudyjska ostrzegła administrację Baracka Obamy, że jeżeli w Kongresie przeforsowana zostanie ustawa „9/11” to Saudowie mogą rzucić na rynek amerykańskie akcje i obligacje o wartości 750 miliardów dolarów.

Barack Obama znalazł się pod dużą presją Arabii Saudyjskiej. Saudowie nie chcą, by kongres przeforsował ustawę, która oskarża obywateli tego kraju o organizację zamachów z 11 września 2001 roku. Przedstawiciele bliskowschodniej monarchii rozmawiali już na ten temat z urzędnikami Pentagonu i Departamentu Stanu. Jeżeli Amerykanie przeforsują ustawę to Arabia Saudyjska rzuci na rynek 750 miliardów dolarów w obligacjach Departamentu Skarbu co może poważnie zachwiać amerykańską gospodarką. Arabia Saudyjska utrzymuje, że będzie do tego zmuszona bowiem na mocy nowej ustawy ich środki mogłyby zostać zamrożone.

Dodatkowym problemem Baracka Obamy jest społeczne i polityczne poparcie dla tej ustawy także ze strony polityków z Partii Demokratycznej.

New York Times/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (17 kwietnia 2016)

KOMENTARZ BIBUŁY: Czy Arabia Saudyjska maczała palce w 9-11? Niewątpliwie. Ale jeszcze więcej poszlak jest w stosunku do Izraela – a tutaj nikt nie zadaju publicznie żadnych pytań i nie żąda odkrycia dokumentów. A wszak np. właściciele tajemniczych firm przeprowadzkowych, wszak wiwatujący osobnicy na widok rozwalających się wieżowców – to nie byli obywatele A.S. lecz Izraela.
Wydaje się, że gra przeciwko A.S. ukartowana została właśnie przez Izrael aby poróżnić USA z Arabią, być może ukrać obecną administrację za deal z Iranem, czego izraelscy szowiniści nie wybaczą.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87110 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]