Niemiecki bank przyznaje się do manipulacji

Aktualizacja: 2016-04-15 2:35 pm

Deutsche Bank poszedł na ugodę, w ramach której zrekompensuje inwestorom straty poniesione przez manipulacje, jakich dopuścił się na rynkach kontraktów terminowych na złoto i srebro – czytamy na portalu bamkier.pl.

„W ten sposób głoszone od lat „teorie spiskowe” stały się spiskowymi faktami” pisze Krzysztof Kolany. Dzieki ugodzie bank uniknie procesu, który wytoczyła mu grupa poszkodowanych inwestorów. Wciąż trwają negocjacje dotyczące szczegółów ugody oraz kwoty odszkodowania.

Ponadto, DB poinformował, że w proceder manipulowania rynku kontraktów terminowych miałby być zaangażowane również inne banki: Bank Nova Scotia, HSBC i UBS. Ugoda powoduje, że także one mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności.

„W ten sposób potwierdziło się, że rynki metali szlachetnych od lat były manipulowane przez kartel kilku globalnych banków” – podkreśla Bankier.pl. O działalności manipulatorów na tym rynku mówiono do lat.

Jedną z metod działania miał być tzw. spoofing, w którym składa się olbrzymie zlecenia sprzedaży kontraktów, które są natychmiastowo anulowane. Skutkuje to jednak spadkiem notowań manipulowanego instrumentu, na czym korzystają posiadacze tzw. krótkich pozycji.

Bankier.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (15 kwietnia 2016)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87086 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]