29 niemieckich żołnierzy dołączyło do ISIS. W armii mogą być jednak dziesiątki sympatyków islamistów

Aktualizacja: 2016-04-15 10:09 am

Niemieckie Ministerstwo Obrony zaproponowało dokładniejsze sprawdzanie rekrutów. Wszystko z powodu obaw, że osoby sympatyzujące z islamistami mogłyby zaciągnąć się do armii, żeby odbyć szkolenie wojskowe, a później wyruszyć do Iraku i Syrii, by dołączyć do ISIS.

Niemiecki kontrwywiad uważa, że co najmniej 29 byłych żołnierzy opuściło kraj i dołączyło do ISIS. Wewnętrzny raport ujawnia, że wobec 65 obecnie służących żołnierzy jest prowadzone śledztwo w którym zostanie sprawdzone czy nie sympatyzują oni z islamistami. 
Agencja DPA podaje, że od 2007 roku aż 22 niemieckich żołnierzy zostało uznanych za islamistów. 17 z nich zostało zwolnionych ze służby. 5 pozostałych żołnierzy zakończyło służbę przed zakończeniem śledztwa. 

Raport niemiecki kontrwywiad pokazuje, że od 2007 roku przeprowadzono 320 śledztw w związku z podejrzeniem żołnierzy o wyznawanie islamistycznych poglądów. 

washingtontimes.com / kresy.pl

Za: Kresy.pl (14 kwietnia 2016)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87068 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]