Kard. Brandmueller obawia się, że adhortacja „Amoris laetitia” zaszkodzi Magisterium Kościoła

Aktualizacja: 2016-04-12 6:20 pm

Po publikacji adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia” Kardynał Walter Brandmüller przestrzega przed manipulacją nauczaniem Kościoła Katolickiego. Błędne interpretacje tego dokumentu mogą podkopać wiarygodność niezbędną w realizacji misji Kościoła.

O swoich wątpliwościach wobec adhortacji „Amoris laetitia” kard. Walter Brandmüller mówił w rozmowie z sobotnim wydaniem niemieckiego dziennika „Bild”. Jego zdaniem ci, którzy żyją „w nieważnym powtórnym małżeństwie”, nie mogą otrzymywać dostępu do sakramentów dzięki „taktyce salami”. W tym kontekście jakiekolwiek indywidualne wyjątki są „ślepym zaułkiem”.

To, co jest fundamentalnie niemożliwe ze względu na wiarę, jest [niemożliwe] także w pojedynczym przypadku – podkreślał purpurat. Nauczanie o nierozerwalności małżeństwa jest jedno i niezmienne. – Katolickie nauczanie wiary, dogmat, stanowi, że ważnie zawarte i skonsumowane małżeństwo nie może zostać rozwiązane przez żadną siłę na ziemi, także przez Kościół. Jezus mówi: Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela – tłumaczył kard. Brandmüller.

Zdaniem Brandmüllera każdy, kto wybiera inną drogę, odchodzi od katolickiego nauczania. Wierne trzymanie się nauki o nierozerwalności małżeństwa pozostają wyróżniającą cechą Kościoła katolickiego. A zatem „ten, kto zakłamuje prawdę wiary o nierozerwalności małżeństwa, ten opuszcza grunt katolickiego nauczania” – ocenił hierarcha.

Źródło: Kathpress.co.at

pach

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87028 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]