Aktualizacja strony została wstrzymana

Kard. Brandmueller obawia się, że adhortacja „Amoris laetitia” zaszkodzi Magisterium Kościoła

Po publikacji adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia” Kardynał Walter Brandmüller przestrzega przed manipulacją nauczaniem Kościoła Katolickiego. Błędne interpretacje tego dokumentu mogą podkopać wiarygodność niezbędną w realizacji misji Kościoła.

O swoich wątpliwościach wobec adhortacji „Amoris laetitia” kard. Walter Brandmüller mówił w rozmowie z sobotnim wydaniem niemieckiego dziennika „Bild”. Jego zdaniem ci, którzy żyją „w nieważnym powtórnym małżeństwie”, nie mogą otrzymywać dostępu do sakramentów dzięki „taktyce salami”. W tym kontekście jakiekolwiek indywidualne wyjątki są „ślepym zaułkiem”.

To, co jest fundamentalnie niemożliwe ze względu na wiarę, jest [niemożliwe] także w pojedynczym przypadku – podkreślał purpurat. Nauczanie o nierozerwalności małżeństwa jest jedno i niezmienne. – Katolickie nauczanie wiary, dogmat, stanowi, że ważnie zawarte i skonsumowane małżeństwo nie może zostać rozwiązane przez żadną siłę na ziemi, także przez Kościół. Jezus mówi: Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela – tłumaczył kard. Brandmüller.

Zdaniem Brandmüllera każdy, kto wybiera inną drogę, odchodzi od katolickiego nauczania. Wierne trzymanie się nauki o nierozerwalności małżeństwa pozostają wyróżniającą cechą Kościoła katolickiego. A zatem „ten, kto zakłamuje prawdę wiary o nierozerwalności małżeństwa, ten opuszcza grunt katolickiego nauczania” – ocenił hierarcha.

Źródło: Kathpress.co.at

pach

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-04-12) | http://www.pch24.pl/kard–brandmueller-obawia-sie–ze-adhortacja-amoris-laetitia-zaszkodzi-magisterium-kosciola,42541,i.html