Ryszard Schnepf zostaje do końca kadencji! Minister Waszczykowski nie odwoła ambasadora w USA

Aktualizacja: 2016-04-11 12:50 pm

Oficjalny przedstawiciel Rzeczpospolitej Polskiej w Stanach Zjednoczonych Ryszard Schnepf będzie pełnił swoją funkcję do końca kadencji, która przypada w lipcu tego roku – zapowiedział na antenie Radiowej Trójki minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Ambasador RP w Stanach Zjednoczonych w ostrych słowach skrytykował ostatnio polski rząd. Schnepf powiedział, że działania Prawa i Sprawiedliwości przypominają mu zdarzenia z roku 1968.

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zażądał od ambasadora wyjaśnień w tej sprawie, a w kontekście wypowiedzianych słów sugerował mu dobrowolne zakończenie swojej misji. Wobec takiego postawienia sprawy Schnepf złagodził swoje stanowisko. Ambasador pozostanie oficjalnym reprezentantem Rzeczpospolitej w Stanach Zjednoczonych do lipca, gdy kończy się jego kadencja. Funkcję pełni od roku 2012.

Witold Waszczykowski w Radiowej Trójce potwierdził ponadto, że Hanna Suchocka i Krzysztof Drzewicki nie będą reprezentantami Polski w Komisji Weneckiej. Powodem jest kończąca się ich kadencja. Wcześniej media spekulowały, że polskie władze zdymisjonowały Suchocką i Drzewickiego.

Ich obowiązki przejmą prawnicy, którzy w sporze o Trybunał Konstytucyjny mają stanowisko zbliżone do rządowego. Prof. Bogusław Banaszak uważa, że TK nie mógł orzekać z pominięciem nowej ustawy o TK, natomiast prof. Mariusz Muszyński został w tej kadencji wybrany sędzią Trybunału, ale prezes Andrzej Rzepliński nie dopuszcza go do prac.

Źródło: polskieradio.pl

MWł

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87014 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]