Unia Europejska wprowadzi wizy wobec USA?

Komisja Europejska rozważa wprowadzenie wiz wobec USA oraz Kanady w związku z tym, że państwa te utrzymują wizy wobec szeregu państw należących do Unii Europejskiej.

USA utrzymują wizy wobec obywateli Polski, Bułgarii, Cypru, Chorwacji i Rumunii. Kanada wymaga ich z kolei od Bułgarów i Rumunów. Tymczasem obywatele USA i Kanady nie potrzebują wiz by wjechać na terytorium żadnego państwa unijnego.

Telewizja Polsat News cytuje portal Politico oraz agencję Reuters, które twierdzą, że Komisja Europejska rozpocznie prace nad zaostrzeniem przepisów o ruchu granicznym w przyszłym tygodniu. Ewnetualne wizy automatycznie zaczną obowiązywać dla całej strafy Schengen. Za dwa tygodnie do Unii Europejskiej przybędzie prezydent USA Baracka Obama by negocjować układ TTIP, który ma otworzyć rynek unijnych państw na amerykańskie towary i podnieść rolę korporacji wobec państw narodowych.

polsatnews.com/kresy.pl

Za: Kresy.pl (08 kwietnia 2016) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/unia-europejska-wprowadzi-wizy-wobec-usa

Skip to content